Pompy Watson-Marlow znów wspomagają produkcję w fabryce Ytong

Producent energooszczędnych materiałów Ytong, Silka i Multipor – firma Xella Polska – po raz kolejny wybrała pompy firmy Watson-Marlow do wyposażenia swojego zakładu produkcyjnego w Miliczu. Przedsiębiorstwo zdecydowało się na pompę Bredel50, którą wykorzystuje do pompowania szlamu.

Xella Polska jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie – to producent i dystrybutor systemów białego budowania: bloczków Ytong, bloków Silka oraz płyt izolacyjnych Multipor. Firma posiada obecnie dwanaście zakładów produkcyjnych, rozmieszczonych na terenie całego kraju i zatrudnia prawie 800 pracowników. Xella eksportuje swoje produkty także do państw bałtyckich i Europy Wschodniej.

Przez kilkanaście lat w zakładzie produkcyjnym w Miliczu firma wykorzystywała produkowane przez Watson-Marlow pompy Bredel50 do bezodpadowej produkcji  bloczków z betonu komórkowego  Ytong. Ich bezproblemowe użytkowanie oraz prostota obsługi wpłynęły na decyzję Xelli o nabyciu nowszego modelu sprawdzonej już pompy. Dodatkowym atutem produktu, przemawiającym za decyzją zakupu jest kwestia finansowo-eksploatacyjna, pompy Watson-Marlow w porównaniu do konkurencji przynoszą firmie oszczędności.

Pompy przewodowe Bredel sprawdzają się w najtrudniejszych aplikacjach. Zostały zaprojektowane i wykonane, aby sprostać warunkom panującym w przemyśle ciężkim. Prosta konstrukcja pomp, bez uszczelnień, zaworów kulowych czy membran sprawia, że transport takich materiałów jak szlam i innych substancji nie wpływa na ich sprawną pracę. Nowatorska budowa pomp nie wymaga wyposażenia pomocniczego, dzięki czemu koszty eksploatacji i konserwacji pomp są niższe w porównaniu do tradycyjnych producentów.

„Korzystamy z pomp produkowanych przez firmę Watson-Marlow od kilkunastu lat. W zakładzie produkcyjnym w Miliczu wykorzystywaliśmy urządzenia Bredel do przepompowywania szlamu. Dobre wyniki prac pomp sprawiły, że podjęliśmy decyzję o zakupie nowszej, udoskonalonej wersji  pompy Bredel50. Wypróbowane i niezawodne urządzenie w nowym wydaniu sprawdza się bardzo dobrze w naszym zakładzie produkcyjnym” – komentuje  Marian Ciesiołka, kierownik działu technicznego w zakładzie produkcyjnym  Ytong w Miliczu.