Pompy Watson-Marlow w zakładach przemysłu motoryzacyjnego

Firma Mahle, zajmująca się produkcją części motoryzacyjnych, dotychczas wykorzystywała systemy podciśnieniowe do dozowania silikonowego. Jest to trudny proces o bardzo wysokich wymaganiach precyzji, dlatego Mahle szukało rozwiązania, które podniosłoby jakość i wydajność produkcji. Watson-Marlow, producent pomp dedykowanych przemysłowi, zaproponował zmianę na technologię perystaltyczną.

Międzynarodowy koncern Mahle nawiązał w 1999 roku współpracę z polską firmą branży motoryzacyjnej o ponad stuletniej tradycji. Od 15 lat firma działa w ramach koncernu i zatrudnia w Polsce prawie 3000 pracowników. Główną sferą działalności Mahle jest produkcja tulei cylindrowych dla samochodów, a także innych specjalizacyjnych prowadnic, tłoków i zaworów.

Lepkość substancji wykorzystywanych przez Mahle sprawiała znaczące trudności podczas przepompowywania . Dlatego firma szukała rozwiązania technologicznego, które podniosłoby poziom efektywności dozowania silikonowego.  Za radą ekspertów zdecydowano się na wymianę systemów podciśnieniowych na technologię perystaltyczną oferowaną przez Watson-Marlow.

Pompa procesowa 520DUn/L to rozwiązanie stworzone dla takich substancji jak silikon. Pompy perystaltyczne przystosowane są do aplikowania cieczy lepkich, zawiesin, a także substancji agresywnych i wrażliwych na mieszanie. Niskopulsacyjna głowica odpowiada za precyzyjne i dokładne pompowanie, nawet w przypadku trudnych do przepompowywania cieczy.Pompy procesowe z serii 500, do której należy 520DUn/L,znajdują zastosowanie w wielu branżach, gdzie wymagane są bardzo wysokie wskaźniki dokładności.

„Zdecydowaliśmy się na ofertę Watson-Marlow, ponieważ stale staramy się ulepszać proces produkcyjny. Instalacja nowej pompy przebiegła bardzo szybko i  sprawnie.  Po zamontowaniu zauważyliśmy pozytywną zmianę. Rozwiązania technologiczne Watson-Marlow to inwestycja, która w dłuższej perspektywie pozytywnie przełoży się na wyniki finansowe firmy. Aby utrzymywać produkcję na najwyższym poziomie, szukamy najlepszych technologii, które gwarantują niezawodność produkcji” – powiedział Witold Gruszka, inżynier Mahle.