Polpharma inwestuje w pompy Watson-Marlow

Producent leków zwiększa wydajność produkcji, dzięki nowym urządzeniom przepompowującym. Firma Watson-Marlow, międzynarodowy producent pomp perystaltycznych dostarczyła kolejną pompę przedsiębiorstwu farmaceutycznemu Polpharma. Zamówienie jest efektem pomyślnej współpracy obydwu firm. 

 

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego sektora farmaceutycznego. Firma działa aktywnie na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Chcąc podwoić efektywność linii produkcyjnej oddziału w Starogardzie Gdańskim, firma zdecydowała o zakupie dodatkowego urządzenia przepompowującego ciecze używane do produkcji środków farmaceutycznych. Urządzenie transportuje płyny pomiędzy zbiornikami znajdującymi się w laboratoriach.

 

Zakłady Polpharmy w Starogardzie Gdańskim korzystają z pompy serii 620U od ponad pięciu lat. Inżynier Polpharma tak podsumowuje inwestycję: „Decyzja o zakupie kolejnego urządzenia firmy Watson-Marlow podyktowana jest planem wymiernego zwiększenia efektywności produkcyjnej zakładu. Jesteśmy zadowoleni z osiągów pomp Watson-Marlow, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup drugiej pompy perystaltycznej. Pompa bezproblemowo współpracuje z resztą oprzyrządowania znajdującego się w zakładzie, jest bezawaryjna i bardzo wydajna. Wysoka jakość produktu ogranicza koszty modernizacji sprzętu i gwarantuje długi okres działania” – powiedział Damian Szymanowicz – „Posiadanie dwóch pomp na terenie zakładu wymiernie zwiększy osiągane przez nas wyniki i pozwoli na dalszy rozwój możliwości produkcyjnych zakładu” – dodaje. 

 

Seria 620 firmy Watson-Marlow to perystaltyczne pompy o średnim i dużym przepływie, idealnie nadające się do pracy w sterylnych warunkach. Pompy z tej serii posiadają wydajne bezszczotkowe silniki, a unikatowe konstrukcje głowic pozwalają na delikatne i praktycznie bezpulsacyjne pompowanie cieczy. Są bardzo wytrzymałe i oferują mnogość nowatorskich rozwiązań bardzo przydatnych w procesie pompowania. 

 

„Firmy farmaceutyczne to niezwykle wymagający klienci, dlatego tym bardziej cieszy mnie kolejny kontrakt z Polpharmą. Przemysł farmaceutyczny i biotechnologiczny wymagają sterylności i precyzji, w celu zapewnienia najwyższej jakości produktu końcowego. Separacja płynów oraz precyzyjna kontrola przepływu mają kluczowe znaczenie. Wieloletnia współpraca z producentem leków jest dla nas wyrazem wzajemnego zaufania i skutecznego zrozumienia potrzeb klienta. Osobiście cieszę,
że polska firma dorównuje technologicznie światowym gigantom produkcji farmaceutyków.”– podsumował Rafał Łydziński, przedstawiciel Watson-Marlow Polska.