Podniebne atrakcje Tallina

Fot. TBT&Company

Tego lata, stolica Estonii zabiera swoich mieszkańców i gości do nieba – dosłownie. Wszyscy chętni mogą teraz zjeść kolację, latać balonem oraz oglądać filmy w estońskich przestworzach, które według WHO posiadają najczystsze powietrze na świecie.

 Dinner_in_the_Sky Dinner_in_the_Sky_2

Od 12 do 17 sierpnia najoryginalniejszym i najbardziej ekscytującym miejscem do zjedzenia kolacji w Tallinie będzie Plac Estońskiej Akademii Sztuki. Na platformie zawieszonej w powietrzu będzie można spożyć posiłek przygotowany przez znakomitego kucharza. Dookoła rozciąga się relaksujący widok na stolicę Estonii i jej okolice, a na talerzach znajdą się wykwintne dania. Stół zostanie zawieszony na wysokości 50 metrów ponad ziemią. Czas trwania posiłku to, w zależności od pory dnia – od 20 minut rano do 60 wieczorem. Trudno wyobrazić sobie bardziej niezapomnianą kolację… Polecamy rezerwację z wyprzedzeniem, platforma mieści tylko 22 osoby naraz!

Wszystkim chętnym na wzniesienie się jeszcze wyżej polecamy lot balonem. Mieści nawet 30 osób i unosi się na wysokość ok. 120 metrów, zaś przy sprzyjających warunkach, widok rozciąga się nawet na odległość 20 kilometrów! Balon jest najwyższym punktem obserwacyjnym na świeżym powietrzu w Tallinie. Dostosowany został także dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Z atrakcji korzystać można do września w godzinach 8:00 – 20:00. Jeden lot trwa ok. 15 minut.

Wieczorem natomiast polecamy filmowy relaks w chmurach. Na szczycie budynku Viru Centre w centrum Tallina, znajduje się pierwsze kino w Estonii na stałe przeniesione na świeże powietrze. To wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z dobrą kinematografią, w otoczeniu dachów tallińskich budynków. Miłośnicy kina znajdą w repertuarze nie tylko premiery filmowe, ale również kultowe klasyki, zakazane i skandaliczne obrazy oraz filmy dokumentalne. Przy kinie działają także bary i kawiarnie. Będzie ono otwarte do 30 września codziennie
w godzinach od 12:00 do 2:00.

Tallin, również latem, jest miejscem pełnym atrakcji. Miasto od świtu do nocy tętni kulturą: muzyczne wydarzenia w starych, poprzemysłowych budynkach, nietuzinkowe nocne kluby, letnie kina w nowoczesnym centrum miasta, nastrojowe restauracje z ogrodami, kluby jachtowe. Estonia zarówno swą barwą kolorów, jak i różnorodnością atrakcji oczaruje każdego kto postanowi spędzić tu swój letni wypoczynek.

Źródło: TBT&Company