Plejada gwiazd wspiera Fundację Anety Todorczuk-Perchuć

Fot. Teatr Żydowski

25 października 2014 r. odbędzie się impreza “Mamy Dzieci bez mamy…, czyli październikowy dzień dziecka w Teatrze Żydowskim”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowy, czwarty z rzędu już koncert charytatywny na rzecz Fundacji Mamy Dzieci, założonej przez aktorkę Anetę Todorczuk-Perchuć i Agnieszkę Chrzanowską. Plejada gwiazd stanie na jednej scenie warszawskiego Teatru Żydowskiego, by wesprzeć najbardziej potrzebujące dzieci z Domów Dziecka oraz ich byłych wychowanków.

Pierwsza część to szereg atrakcji we wnętrzach Teatru Żydowskiego. Całość poprowadzą Anna Popek i Michał Olszański.

 

 • godz. 12.00 Spektakl dziecięcy “Wiedźma” w reż. Magdaleny Glapińskiej
 • godz. 12.30 Występ dzieci ze “Studia Dance Free Art Fusion”
 • godz. 13.00 Występ iluzjonisty Marcina Cichomskiego
  • godz. 14.00 “O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary”

Spektakl Teatru Żydowskiego w reż. Macieja Wojtyszko i Adama Wojtyszko

To historia o mieszkańcach Chełma, trochę naiwnych, trochę łatwowiernych, ale niezmiennie pewnych swojej mądrości. Wspólnie tworzą świat na opak. Głównym bohaterem bajki opartej na opowiadaniach jednego z najbardziej znanych żydowskich pisarzy, Isaaca Bashevisa Singera jest miejscowy głuptas, Szlemiel. Próbując przerwać złą passę, decyduje się wyruszyć w świat, by ubić interes życia. Jak jednak ma to zrobić, skoro co rusz napotyka na jakieś przeciwności? Odpowiedź na pytanie otrzymacie na końcu spektaklu, choć wiadomo przecież, że „nikt rozumny nie zaprzeczy, świat jest pełen dziwnych rzeczy

 • godz. 15.40 Licytacja przedmiotów – poprowadzą Anna Popek i Michał Olszański

 

Wstęp na część dzienną: dla dorosłych 10 zł, dla dzieci 5 zł.

 

 

Druga część, godz. 20.00 to charytatywny koncert Fundacji Mamy Dzieci, podczas którego wystąpią:

 • Aneta Todorczuk-Perchuć – aktorka filmowa i teatralno-musicalowa. Jest współzałożycielką Fundacji Mamy Dzieci.
 • Gołda Tencer – aktorka, reżyserka, piosenkarka, działaczka kulturalna, popularyzatorka języka jidysz. Wicedyrektor Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Jidysz w Warszawie. Założycielka i prezes Fundacji Shalom, organizatorka jedenastu edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera.
 • Maciej Miecznikowski – lider zespołu Leszcze, znanego z przebojów Kombinuj dziewczyno, Genowefa.
 • Andrzej Grabowski – aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.
 • Kabaret na koniec świata – czarny humor, purnonsens, absurdalne skecze, aktorskie improwizacje i błazenada to ich znaki rozpoznawcze.
 • Sonia Bohosiewicz – aktorka znana jest zarówno miłośnikom teatru, kabaretu, jak i seriali.
 • Monika Węgiel – aktorka teatralna i dubbingowa oraz piosenkarka.
 • Marcin Przybylski – aktor filmowy i teatralny. Podczas XXII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2001) zdobył I nagrodę w konkursie aktorskiej interpretacji piosenki.
 • Tomasz Borkowski – aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.
 • Katarzyna Dąbrowska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, stypendystka MKIDN.
 • Magdalena Smalara – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, większej publiczności znana z roli Sylwii w serialu „Przepis na życie”. W 2001 roku otrzymała Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy w Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej, organizowanym przez Fundację Okularnicy.
 • Izabella Rzeszowska – aktorka teatralna i wokalistka związania z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Jidysz w Warszawie.
 • Kwartet lokalny
 • kabaret „Obustronni ludzie”

Galę koncertu poprowadzi Szymon Majewski – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor.

Podczas koncertu wystąpi zespół pod kierownictwem Tomasza Krezymona.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na finansowanie ferii zimowych dzieciom z domów dziecka oraz pomoc byłym wychowankom domów dziecka w całej Polsce.

 

Bilety na koncert – 60 zł do nabycia w kasie:

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

Centrum Kultury Jidysz

Plac Grzybowski 12/16
00-104 Warszawa

Tel. 22 850 56 56

 

 

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Centrum Kultury Jidysz udostępnił bezpłatnie Fundacji Mamy Dzieci dużą scenę, na której odbędą się wydarzenia.

 

Głównym celem Fundacji Mamy Dzieci założonej w 2011 roku jest tworzenie równych warunków szans rozwoju intelektualnego, zawodowego, społecznego i kulturalnego, jak również prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej na rzecz wychowanków i byłych wychowanków Domów Dziecka, a w szczególności wychowanków i byłych wychowanków Domu Dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego 13 w Warszawie. Fundacja pomaga spełniać marzenia i ułatwia życiowy start osobom najczęściej o skomplikowanej sytuacji materialnej. Współzałożycielką Fundacji jest Aneta Todorczuk-Perchuć – aktorka filmowa i teatralno-musicalowa, znana m.in. z fantastycznych ról w serialach: „Na dobre i na złe”, „M jak Miłość”, czy „Samo Życie”.

 

Oficjalna strona Fundacji Mamy Dzieci: www.mamydzieci.org

Pomysł powstania Fundacji Mamy Dzieci powstał wiele lat temu, kiedy spotkałyśmy się z Agnieszką Chrzanowską w Domu dziecka nr 9 na Korotyńskiego. Agnieszka była wtedy wychowawcą jednej z grup i wprowadziła mnie w świat dzieci, które miały swoje indywidualne historie, potrzeby i marzenia.
Przez lata starałam się pomóc, organizując zbiórki finansów w teatrze, wśród ludzi filmu, serialu itp., mając wrażenie, że wszystko to jest kroplą w morzu potrzeb. Poznałam indywidualne historie wychowanków, przyglądając się, jak wygląda ich droga po wyjściu z Domu Dziecka i ile wsparcia każdy z nich potrzebuje.

Chcemy traktować każdą osobę indywidualnie i przedstawiać Państwu w poszczególnych działach na stronie Fundacji efekty naszej pracy. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z historiami każdego wychowanka i byłego wychowanka, o których informacje będziemy sukcesywnie zamieszczać, do uczestniczenia w organizowanych przez Fundację imprezach oraz do kontaktu z nami.