Pierwszy Apple Premium Reseller w Toruniu – iDream uruchamia swój salon w tym mieście

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Eurotel SA uruchomi w najbliższy czwartek (12 marca) w centrum handlowym Atrium Copernicus  w Toruniu, pierwszy w tym mieście i już ósmy w Polsce, salon sprzedaży produktów Apple pod marką iDream. Od 12 marca przez 4 dni w salonie będą się odbywały towarzyszące otwarciu imprezy, podczas których można będzie także skorzystać ze zniżek na zakupy. 

 

Eurotel SA to spółka z bogatym doświadczeniem i potencjałem w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Eurotel będąc czołowym partnerem tych operatorów, obsługuje łącznie sieć prawie 300 salonów sprzedaży. Dzięki współpracy z Apple, Eurotel jako Apple Authorized Reseller może otwierać i prowadzić na polskim rynku autoryzowane salony sprzedaży klasy Premium. Oprócz sprzedaży produktów Apple, Eurotel ma też możliwość prowadzenia działalności w zakresie usług serwisowych i szkoleniowych.

 

– Powierzchnia otwieranego w najbliższy czwartek salonu wynosi ponad 100 metrów kwadratowych, co oprócz doskonałej lokalizacji, jest jednym z wymogów otrzymania najwyższej kategorii salonów sprzedaży jako Apple Premium Reseller. W ofercie sklepu znajdą się zarówno wszystkie produkty z aktualnej oferty Apple, jak i oprogramowanie oraz akcesoria do MacBooków, iPhone’ów, czy iPadów W salonie dostępna będzie również szeroka oferta produktów innych producentów  współpracujących z produktami Apple – mówi Joanna Jaworska, manager marki iDream w Eurotel SA – Co ważne, salon ma być nie tylko miejscem, do którego przychodzi się dokonać zakupu. Podobnie jak to się dzieje w innych salonach iDream, tak i w Toruniu będziemy prowadzić warsztaty i szkolenia, z obsługi urządzeń Apple, aplikacji i programów, prezentować nowinki technologiczne powiązane z technologiami Apple, a nasi eksperci pomogą każdemu chętnemu w konfiguracji sprzętu czy nauczą podstaw pracy w ekosystemie urządzeń Apple.

 

W dniach 12-15 marca eksperci iDream będą odwiedzającym przybliżać rozwiązania Apple, prezentować sprzęt i aplikacje, dzielić się wiedzą z zakresu ich obsługi. Pierwszego dnia w salonie iDream odbędą się pokazy toruńskiego rysownika Marcina Treichela (http://www.treichel.pl), który zaprezentuje odwiedzającym m.in. jak tworzyć dobre rysunki przy pomocy tabletu Wacom lub iPad (w tym dniu, jak i w kolejnym, w ramach oferty specjalnej korzystać będzie można ze zniżki na iPady).

W drugi dzień w samym centrum handlowym Atrium Copernicus (które też uroczyście świętuje swoje otwarcie) odbędzie się impreza typu talent show dla dzieci, w związku z tym w salonie iDream odbędą się pokazy, które powinny zainteresować właśnie dzieci – pokazy robotów, dronówkostki dice +sphero i innych urządzeń sterowanych za pomocą iPhone’ów lub iPadów.

W sobotę 14 marca odbędzie się z kolei całodniowa impreza oficjalnego otwarcia salonu, połączone z eventem przed salonem w galerii handlowej. Będzie na niej można m.in. posłuchać miksowanej na żywo na iPadzie muzyki, wziąć udział w przygotowanych na ten dzień konkursach z nagrodami, jak i skorzystać z wielu innych atrakcji, oraz zniżek na zakup komputerów Apple.

Ostatniego dnia otwarcia (niedziela) w Atrium Copernicus będą gościć aktorzy serialu „M jak miłość”. Do wygrania w głównym konkursie (organizowanym przez centrum handlowe) będzie m.in. kolacja z gwiazdorem. Natomiast w salonie iDream odbędzie się równolegle konkurs „Zrób zakochane selfie” oraz pokaz aplikacji na iPad’a, za pomocą których można w kreatywny i zabawny sposób edytować zrobione zdjęcia. Nagrodą za najlepsze zdjęcie będzie iPod Shuffle. W tym dniu w salonie obowiązywać będzie oferta specjalna na akcesoria.

 

Szczegółowy plan otwarcia znaleźć można na stronie www iDream: http://idream.pl/otwarcie-salonu-torun.html

 

Pierwszy salon iDream powstał w czerwcu 2013 r. w Bydgoszczy. Po uruchomieniu punktu w Toruniu, sieć iDream ma już 8 salonów, poza Toruniem także w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie.

Jak zapowiada Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA, spółka planuje, że zwrot z inwestycji w iDream osiągnie w ciągu 2-3 lat.

– W Polsce są tylko trzy firmy posiadające salony Aple Premium Reseller (APR), mające razem ponad 20 takich punktów w całym kraju. Po otwarciu sklepu w Toruniu i kolejnych otwarciach planowanych w innych miastach, Eurotel będzie ich miał już 10, co da nam znaczącą pozycję na polskim rynku APR – dodaje Tomasz Basiński.

Salony APR spełniają najwyższe standardy – lokalizowane są zwykle w prestiżowych centrach handlowych lub w najbardziej atrakcyjnych miejscach miast. Ich powierzchnia – ponad 100 m2 – pozwala na pełną ekspozycję produktów Apple, swobodne poruszanie się wewnątrz i dostęp do pełnej oferty towarowej, jak również możliwość bezpośredniego testowania działania każdego z produktów. Salony APR zapewniają również dostęp do najświeższych produktów – premier produktowych, nocnych sprzedaży etc.

 

Poza siecią salonów Apple Premium Reseller, pod marką iDream działa również sklep internetowy oferujący pełną paletę produktów marki Apple (www.iDream.pl ). Klienci e-sklepu mają możliwość odbioru osobistego zakupów we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży.

 

Rozszerzenie przez Eurotel profilu działalności o kolejną markę było możliwe dzięki doświadczeniu i potencjałowi spółki w zakresie obsługi salonów sprzedaży, nabytym przez lata współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi Play i T-Mobile. Uruchomienie iDream oznacza dla Eurotel SA wejście w nową branżę jaką jest IT i elektronika użytkowa.