PGP powiększa sieć awizomatów w Polsce

Fot. Polska Grupa Pocztowa

Polska Grupa Pocztowa – lider innowacji na rynku pocztowym – rozbudowuje sieć awizomatów. Awizomat, który jest nowością na polskim rynku, pozwala na odbiór przesyłek awizowanych i niewielkich paczek, bez konieczności udawania się do placówki pocztowej operatora – wystarczy awizo i dowód osobisty by odebrać list lub paczkę.

„Docelowo chcemy pokryć siecią awizomatów całą Polskę, gdyż awizomat to przede wszystkim wygoda, całodobowy dostęp i szybkość odbioru przesyłki. Nie trzeba już stać na poczcie by odebrać przesyłkę awizowaną” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu PGP S.A.

Dodał, że niestety polskie przepisy uniemożliwiają, aby w awizomacie odebrać przesyłkę sądową. „Będziemy zachęcać ustawodawcę, aby umożliwili Polakom korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie usług pocztowych” – powiedział Szczurek.

PGP umieszcza awizomaty w miejscach najwygodniejszych z punktu widzenia potencjalnego odbiorcy. Znajdują się one przy hipermarketach, na stacjach benzynowych lub całodobowych strzeżonych parkingach – czyli takich miejscach, które gwarantują dostęp niezależnie od pory dnia czy nocy.

Awizomaty są dofinansowywane z funduszy Unii Europejskiej, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego.

Korzystanie z awizomatu jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej PGP S.A., i poczekać na umowę, którą kurier dostarczy w dogodnym dla nas terminie. Po podpisaniu umowy, użytkownik otrzyma e-mail oraz list z dalszymi instrukcjami i naklejką Awizomatów, którą umieszczamy na własnej skrzynce pocztowej. Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu aktywacyjnego z listu na stronie PGP S.A. I konto jest aktywne.

Więcej informacji na temat awizomatów można znaleźć na stronie internetowe: http://www.awizomaty24.pl/how_it_work

Awizomaty to nie pierwszy innowacyjny produkt PGP. W lutym rozpoczęła ona w sądach w Białymstoku wdrażanie rewolucyjnej usługi – Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO). Pod koniec czerwca natomiast EPO wystartowało w sądach w Kielcach, a na początku lipca we wszystkich sądach w Krakowie. PGP deklaruje, że jest gotowa do wdrażania EPO w kolejnych miastach, gdzie kończy szkolenie pracowników i implementację sprzętu i oprogramowania.