Panele laminowane w rozmiarze „XXL“

Fot. EPLF

Wielu kupujących, marzących o wygodnych mieszkaniach urządzonych w trendowym rustykalnym stylu, decyduje się na podłogi laminowane. Coraz bardziej popularne stały się przy tym olbrzymie deski, których długość wynosi nawet 2 metry i więcej. Zdają się one powiększać optycznie pomieszczenie, a ułożona z nich podłoga wygląda bardzo efektownie. Szczególnie korzystnie prezentują się przy tym kolory i struktury autentycznych drewnianych wzorów. Inteligentne systemy łączenia na klik pozwalają na szybkie i wygodne układanie paneli w formacie XXL.

 EPLF_AKZ_7_b2_HARO EPLF_AKZ_7_b3_Meister_ EPLF_AKZ_7_b4_wineo EPLF_AKZ_7_b5_Egger

Wysoką jakość podłogi ułożonej z długich desek można rozpoznać po jej deseniu. Niezależnie od zastosowanego wzoru – dostępny jest dąb, klon, jesion, świerk albo orzech – jej jakość rozpoznawalna jest już na pierwszy rzut oka: na znakomitych certyfikowanych podłogach laminowanych europejskiej produkcji nawet w przypadku zastosowania szczególnie długich desek nie pojawiają się nieładne powtórzenia elementów wzoru. Podłogi wyglądają zatem od deski do deski tak, jakby wyrosły z jednego pnia.
.
Na opakowaniach długich desek laminowanych odpowiadających dyrektywom UE umieszczono w widocznym miejscu „oznaczenie CE“. Ten uznany znak jakości gwarantuje, że klient otrzyma nienaganną pod względem ekologicznym i trwałą podłogę, która ponadto odpowiada wysokim wymaganiom estetycznym – dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii drukowania wygląd i dotyk paneli idealnie ze sobą współgrają. Na powierzchni pojawiają się niepowtarzalne rysunki słojów, sęki, pory albo rysy na różnych deseniach drewna, które można nie tylko dostrzec, ale także poczuć dotykiem. Spoiny w kształcie „v” dookoła desek podkreślają ten efekt. Także w wersji postarzanej w stylu „vintage“ wyraźnie odczuwalne są ślady obróbki i zużycia, imitujące nacięcia i ślady szczotkowania lub szlifowania.

Długie deski europejskich producentów podłóg laminowanych (www.eplf.com) są ponadto wyposażone w najnowocześniejszą technikę montażu. W przypadku praktycznych systemów łączenia na wpust i pióro można je po prostu układać obok siebie. Jest to bardzo szybka i bezpieczna technologia, która sprawdza się także w przypadku dużych formatów. Dzięki takim połączeniom podłogi laminowane – pod warunkiem zastosowaniu zgodnego z normami podłoża – także po latach użytkowania zachowują taki sam kształt jak pierwszego dnia po ułożeniu. A jeżeli przy przeprowadzce lub remoncie okaże się, że trzeba wymienić kilka desek, system łączenia na klik pozwoli na prosty i szybki demontaż uszkodzonego elementu.