Paczkomaty® InPost: umowa z siecią stacji TotalErg we Włoszech

Fot. InPost

InPost – lider w zakresie rozwiązań dla branży e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® – sfinalizował umowę z TotalErg. Kooperacja z czołową firmą z branży paliwowej i naftowej zakłada instalację innowacyjnych urządzeń – umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – na stacjach benzynowych TotalErg, dostępnych na terenie centralnej i północnej części Włoch. W pierwszej fazie współpracy rozstawionych zostanie 15 automatycznych terminali. Paczkomaty® InPost działają już w głównych miastach na Półwyspie Apenińskim, a do końca 2015 roku sieć obejmie 1000 maszyn.

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował działania związane z rozwojem sieciPaczkomatów®we Włoszech, finalizując strategiczne porozumienie z TNT Express Italy. Firma TNT jest odpowiedzialna za obsługę logistyczną terminali InPost. InPost nawiązał także współpracę z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. Współpraca z TotalErg jest więc kolejnym elementem strategii  InPost, zakładającej ciągłe zwiększanie zasięgu rewolucyjnej usługi we Włoszech.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z jednym z rynkowych liderów branży paliwowej, do których niewątpliwie należy TotalErg. Właśnie w taki sposób konsekwentnie zwiększamy efektywność naszych usług i dynamicznie rozwijamy zasięg Paczkomatów® InPost we Włoszech. Dążymy do tego, by być coraz bliżej klientów, zwłaszcza tych, którzy uwielbiają robić zakupy drogą online. Co istotne,umowa z TotalErg doskonale wpisuje się w nasz model biznesowy, którego realizację rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu, nawiązując porozumienie z Banzai – liderem włoskiego sektora e-handlu oraz TNT Express Italy. Mamy nadzieję, że właściwy rozwój kanałów sprzedaży oraz efekt synergii – uzyskany także dzięki działalności marketingowej – doprowadzi do tego, że dostęp do naszych innowacyjnych usług zyska kolejna istotna grupa docelowych konsumentów” – mówi Stefano Moni, dyrektor zarządzający InPost Italy.