Paczkomaty® InPost – pierwsza polska firma laureatem  „Supplier of the Year”!

Fot. InPost

Paczkomaty InPost, innowacyjne terminale umożliwiające samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek 24/7, zdobyły prestiżową nagrodę „Supplier of the Year”. Wyróżnienie zostało przyznane podczas targów Post-Expo 2014, które w dniach 23-25 września odbywają się w Sztokholmie. Zadecydowała o tym kapituła złożona z przedstawicieli czołowych graczy funkcjonujących w międzynarodowym sektorze usług pocztowo-kurierskich takich jak: DHL, Royal Mail czy SingPost. Polska spółka została doceniona za dynamiczny rozwój na światowym rynku obejmujący współpracę z lokalnymi operatorami pocztowymi i inwestycje w nowe technologie.
Wśród pozostałych nominowanych w kategorii: „Supplier of the Year” znalazły się największe przedsiębiorstwa oferujące innowacyjne rozwiązania dla rynku pocztowego: holenderskie Vanderlande Industries, austriacka Keba i duński Crisplant.
Nagrody przyznało czasopismo Postal Technology International, światowy magazyn branżowy poświęcony rozwojowi technologii pocztowych i logistycznych.Targi Post-Expo są największą międzynarodową imprezą poświęconą rozwojowi usług pocztowych i kurierskich, która skupia ponad 3500 przedsiębiorstw z ponad 85 państw.
W trakcie Post-Expo odbywają się konferencje i panele dyskusyjne poświęcone najważniejszym kwestiom związanym z dynamicznie rozwijającym się sektorem pocztowym. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele wyższej kadry menadżerskiej z całego świata. Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl wygłosił prelekcję pt. „Beyond the Borders of Traditional Logistics: Discovering New Revenue Streams”, zwracając uwagę na rolę innowacji w dostarczaniu przesyłek – także pomiędzy różnymi krajami (cross-border delivery).
„To kolejne wyróżnienie przyznane nam podczas Post-Expo – ale pierwsza tak prestiżowa nagroda dla polskiej firmy w sektorze KEP. Międzynarodowe uznanie jest dla nas szczególnie ważne, potwierdza bowiem wysoką jakość i funkcjonalność Paczkomatów InPost, z których tak chętnie korzystają klienci na całym świecie. Jesteśmy głównym innowatorem na rynku wielofunkcyjnych terminali samoobsługowych, które są idealnym rozwiązaniem dla e-commerce; zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. W zeszłym roku Paczkomaty InPost zostały docenione w kategorii „Retail Innovation of the Year” na targach w Wiedniu. Tytuł najlepszego operatora roku zobowiązuje, dlatego kolejne kroki będą zmierzać do potwierdzenia naszej niekwestionowanej pozycji na rynku” — komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.
Na tegorocznych targach wystawiają się między innymi: operatorzy pocztowi, firmy kurierskie, producenci opakowań oraz inne czołowe firmy funkcjonujące w tej branży. Stoisko Paczkomatów InPost — nawiązujące w oryginalny sposób do światowych sukcesów tegorocznego tytułu „Supplier of the Year” — cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Grupa Integer.pl miała okazję promować swoje maszyny na rynku skandynawskim, gdzie już niebawem rozpocznie swoją działalność.
Tytuł „Supplier of the Year” to nie pierwsze wyróżnienie, którym w 2014 roku może pochwalić się Grupa Integer.pl – właściciel Paczkomatów® InPost.
Najwyższą jakość i innowacyjność urządzeń polskiej firmy potwierdził m.in. tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.
Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki. Innowacyjne terminale są już dostępne w 22 krajach na całym świecie. W zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.
Na całym świecie funkcjonuje już – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów InPost. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia, które docelowo pojawią się na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, Bliskiego Wschodu i Afryki.