Otylia Jędrzejczak ambasadorką akcji “Polskie Nadzieje Olimpijskie”

Ruszyła akcja na rzecz programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” prowadzona przez P&G we współpracy z sieciami Eurocash oraz Piotr i Paweł. Do końca grudnia br. kupując wybrane produkty P&G, takie jak Pampers, Ariel, Lenor czy Gillette, w sklepach grupy Eurocash oraz Piotr i Paweł, konsumenci mogą wesprzeć młodych sportowców, a także rozwój dzieci chorych i niepełnosprawnych poprzez sport.  Ambasadorką akcji została mistrzyni olimpijska, świata i Europy, Otylia Jędrzejczak.

„Polskie Nadzieje Olimpijskie” to program prowadzony przez Polską Fundację Olimpijską przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz Fundację Polsat, we współpracy z Procter & Gamble, Telewizją  Polsat, PGNiG oraz Grey Group. W ciągu dwóch lat trwania programu, przekazano 22 granty na rzecz instytucji zajmujących się organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Naszym celem jest wsparcie organizacji sportowych, które pomagają młodym sportowcom doskonalić ich umiejętności. Pragniemy inwestować w programy innowacyjne, inspirowane najnowocześniejszymi metodami szkolenia, które wspierają najbardziej utalentowaną polską młodzież w ich dążeniach na olimpijski szczyt – wyjaśnia Włodzimierz Kleniewski, dyrektor Polskiej Fundacji Olimpijskiej.

„Polskie Nadzieje Olimpijskie” to inicjatywa na rzecz propagowania i rozwijania sportu oraz aktywności fizycznej także wśród dzieci chorych i niepełnosprawnych. Dla dzieci chorych
i niepełnosprawnych sport stanowi szansę na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym, rozwija osobowość, dodaje pewności siebie, buduje wiarę we własne możliwości. Każdy ich wysiłek jest na miarę medalu olimpijskiego, a my pragniemy dać im możliwość podejmowania tych wysiłków –
mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Partnerem-założycielem programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” jest firma Procter & Gamble, której produkty są obecne w niemal każdym gospodarstwie domowym w Polsce. Jako partner Ruchu Olimpijskiego, od kilku lat angażujemy się w działania, także społeczne, na rzecz sportu. Wyrazem tego zaangażowania jest program „Polskie Nadzieje Olimpijskie”, do którego po raz pierwszy zaprosiliśmy także naszych partnerów handlowych i konsumentów, by wspólnie z nami wspierali jego szczytny cel – mówi Jakub Gawroński, Dyrektor ds. Rynku Tradycyjnego P&G.

Akcja na rzecz programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” jest prowadzona w sklepach sieci Piotr i Paweł oraz Eurocash. Może włączyć się w nią każdy, kto do 31 grudnia br. odwiedzi w/w sklepy i kupi produkty marek P&G, w tym produkty dla kobiet Always, Discreet, Naturella i Gillette Venus, pieluszki i chusteczki Pampers, produkty do pielęgnacji włosów Head&Shoulders, Pantene i Wella, produkty do pielęgnacji tkanin i domu Ariel, Bonux, Vizir, Lenor, Fairy, odświeżacze Ambi Pur, produkty dla mężczyzn Gillette i Old Spice, produkty do higieny jamy ustnej Oral-B i Blend-a-med oraz produkty Duracell.

Wspierając lokalne inicjatywy sportowe od wielu lat, wiemy jak wielkie są potrzeby organizacji i instytucji propagujących sport w naszym kraju. Dlatego tym chętniej dołączamy do akcji na rzecz programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” – zaznacza Ewa Borowska, Dyrektor Generalna Eurocash Franczyza.

Sklepy Piotr i Paweł codziennie odwiedza ok. 170 tys. klientów. Cieszymy się, że dzięki ich zaangażowaniu będziemy mogli przyczynić się do doskonalenia umiejętności młodych sportowców, a także rozwoju dzieci chorych i niepełnosprawnych – dodaje Marcin Ratajczak, wiceprezes sieci.

Ambasadorką akcji została Otylia Jędrzejczak, polska pływaczka, mistrzyni  i dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata i Europy, a także inicjatorka wielu programów na rzecz rozwoju sportowych talentów i propagowania sportu w Polsce. Nawet największy talent bez dostępu do nowoczesnych systemów szkoleniowych i odpowiedniego zaplecza treningowego nie zapewni młodym sportowcom miejsca na olimpijskim podium. Dlatego programy takie jak ten zasługują na szczególną uwagę. Prosty mechanizm akcji (wystarczy kupić wybrane produktyw odpowiednim sklepie) pomoże nadziejom polskiego sportu, dzieciom najbardziej utalentowanym, w ich sportowym rozwoju, aby któregoś dnia mogły sięgnąć po medale – podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Zgromadzone dzięki akcji fundusze, w postaci grantów, zostaną przekazane na rzecz organizacji, które zgłosiły się do trwającej obecnie edycji programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”.