Olimpijczyk Bartłomiej Bonk wspiera kampanię Odblaskowi.pl

Do grona patronów kampanii Odblaskowi.pl dołącza Bartłomiej Bonk – polski sztangista, brązowy medalista olimpijski z Londynu oraz mistrz Europy. Każdy z nas w momencie znalezienia się w pobliżu jezdni powinien zadbać o swoją widoczność – podkreśla sportowiec.

O tym jak ważne jest noszenie odblasków Bartłomiej Bonk osobiście przekonał się podczas niedawnego powrotu do domu. – Na drodze z Częstochowy do Opola w ostatniej chwili zobaczyłem rowerzystę, który nie dość, że jechał bez świateł, to nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych – opowiada sztangista. – Była to na tyle szczęśliwa sytuacja, że włączyłem długie światła i go zobaczyłem. Na krótkich światłach widziałem tylko pustą drogę. Udało mi się go wyminąć, ale mój czas na reakcję był zdecydowanie za krótki. Odpowiedzialność za tę sytuację leży oczywiście po stronie bezmyślnego rowerzysty – tłumaczy.

Bartłomiej Bonk wspiera kampanię Odblaskowi.pl by przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. – Powinno być więcej takich pozytywnych kampanii jak Odblaskowi.pl. Ludzie muszą zdać sobie sprawę z zagrożenia jakie powodują, dla siebie i innych, jeśli nie dbają o widoczność na drodze – podkreśla sportowiec.

Tegoroczna edycja kampanii Odblaskowi.pl jest już szósta z rzędu. Akcja ma charakter edukacyjny – o zagrożeniu uświadamiane są dzieci i ich rodzice. Wszyscy wyposażani są w bezpłatne opaski odblaskowe i w przyjaznej atmosferze – podczas organizowanych na terenie kraju eventów edukacyjnych – mogą przyswoić sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. W całej Polsce, w Centrach Handlowych Auchan odbywa się ich 20, a w czasie ich trwania rozdanych zostanie 50 tys. opasek odblaskowych oraz 40tys. broszur informacyjnych.

Podczas tegorocznej edycji kampanii kontynuowany jest również Program Bezpieczeństwa Drogowego „Zebra w mieście”, skierowany do szkół i przedszkoli. Do 39% wzrosła ilość wypadków drogowych z udziałem pieszych, które mają miejsce na przejściach – czyli tam gdzie teoretycznie powinni czuć się bezpiecznie. W trosce o zdrowie i życie, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zorganizowany został ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie propagować wiedzę na temat bezpieczeństwa drogowego.

Więcej szczegółów na temat kampanii Odblaskowi.pl znaleźć można na stronie internetowej www.odblaskowi.pl