Okaż serce w schronisku

Tegoroczne Walentynki to nie tylko dobra okazja na randkę, ale również do zakochania się w wolontariacie. Redaktorzy National Geographic Polska zachęcają, aby 14-go lutego okazać serce zwierzętom w schroniskach. W ten sposób startuje ogólnopolska akcja społeczna pod hasłem “Daj pieskom pobiegać”!

 

 

“Daj pieskom pobiegać” to cykliczna akcja organizowana pod patronatem National Geographic Polska, której celem jest przyciągnięcie ludzi do schronisk i zainteresowanie wolontariatem. Organizatorzy angażują środowisko biegaczy i wspólnie zachęcają do biegania z psami ze schronisk. W inauguracyjnej akcji, przeprowadzonej 18-go stycznia na warszawskim Paluchu, udział wzięło 60 osób, a na spacer wyprowadzono 230 psów. Jednak na Facebooku chęć do wzięcia udziału zadeklarowało pięć razy więcej osób. Dlatego też 14-go lutego akcja odbędzie się w 4 największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, pod wspólnym hasłem “Okaż serce w schronisku. Daj pieskom pobiegać!”.

 

 

Jak zapisać się na akcję?

Wystarczy dołączyć do wydarzeń utworzonych na Facebookowych fanpage’ach:

 

– Kraków: “Daj pieskom pobiegać – Kraków”

https://www.facebook.com/pages/Daj-pieskom-pobiega%C4%87-Krak%C3%B3w/498931330244833

– Poznań: “Daj pieskom pobiegać – Poznań”

https://www.facebook.com/pages/Daj-pieskom-pobiega%C4%87-Pozna%C5%84/1382952032017126

– Katowice: “Daj pieskom pobiegać – Katowice”

https://www.facebook.com/pages/Daj-pieskom-pobiega%C4%87-Katowice/737851316311249

– Warszawa: “Daj pieskom pobiegać – Warszawa”

https://www.facebook.com/pages/Daj-pieskom-pobiega%C4%87-Warszawa/428883573935965

 

Cel akcji

W większości schronisk ciągle brakuje pomocy przy wyprowadzaniu psów. Nierzadko psy mają okazję do wyjścia z boksu tylko raz w tygodniu i zwykle nie potrafią chodzić na smyczy. Dzięki wspólnemu marszobiegowi mogą się w końcu poruszać, a tempo spaceru jest dostosowane do potrzeb zwierzaka.

 

Jak będzie wyglądał bieg?

Nie będzie to bieg zwartą grupą, ale dwójkami czy trójkami. Spacerować razem mogą tylko psy, które razem mieszkają. Dzięki temu nie odczuwają strachu ani nie rzucają się na siebie.

 

Co ze sobą zabrać?

– dowód osobisty (na czas akcji schronisko ubezpiecza uczestników)

– wygodny ubiór (o tej porze roku można lekko się pobrudzić)

– buty do biegania

– rękawiczki

 

Jak można wspomóc psy?

Po spacerze można nagrodzić psa kiełbaską albo innym psim przysmakiem. Warto też zabrać karmę, niepotrzebne koce, ręczniki lub inne rzeczy, którymi można wspomóc schronisko.