Odmień swoje wnętrze jesienią

Jesienna kolorystyka inspiruje do zmian – to dobry czas, aby na nowo zaaranżować wystrój swojego mieszkania. 

Jesienny wystrój mieszkania, nie musi oznaczać radykalnych zmian. Wystarczą subtelne dodatki, aby wnętrze nabrało charakteru zgodnego z panującą porą roku i naszymi potrzebami. Udana aranżacja to odpowiednio dobrane kolory i faktury materiałów. To także naturalne dodatki i zapachy, które budują klimat wnętrza. Bukiet kolorowych liści, kasztany w wazonie i elegancka świeca o zapachu wanilii pozwalają wejść jesieni na salony. W ozdobnych doniczkach możemy wyeksponować wrzosy, dziką różę lub po prostu owoce. Charakter salonu, sypialni, a nawet kuchni i łazienki odmieniają także ozdobne świeczniki lub szklane wazony wypełnione dekoracyjnymi suszonkami.

Nie musimy jednak dekorować całego mieszkania. Dobrze jest wybrać pomieszczenie lub jeden kącik, który dobrze wyeksponowany wpłynie na wizerunek całości. Jesienne barwy sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu. Brązy, beże, zielenie to kolory uniwersalne, ale należy zwrócić uwagę na ich intensywność i dopasowanie do wnętrza.

Wzorzyście i przytulnie

Na długie jesienne wieczory warto też zadbać o przytulność miejsca wypoczynku. Dlatego też we wnętrzach częściej pojawiają się dodatki z grubszą lub bardziej miękką fakturą. Poszewki na poduszki z długim włosem, polarowe pledy czy miłe w dotyku koce są o tej porze roku częściej przydatne, ale tworzą też ciepły klimat i doskonałą dekorację. Stylistyka materiałów modnych w tym sezonie jest inspirująca. Dominują kolory jesieni, ale dużo jest odniesień do symboli lata. Doskonałym przykładem są poduszki z dużymi wzorami kwiatów lub motyli.– powiedział Piotr Leżoń ekspert Agata Meble.