Nowy pakiet i aplikacja mobilna w Finnair

 Finnair wprowadza szereg udogodnień i opracowuje aplikację mobilną w ramach programu kompleksowych zmian, mającego na celu ułatwienie klientom korzystanie z usług, zarówno przed planowaną podróżą, jak i podczas lotu.

Na jesieni na rejsach długodystansowych udogodnienia obejmą pakiet Economy Comfort, w ramach którego powstanie nowa strefa w przedniej części klasy ekonomicznej. Przestrzeń na nogi będzie w niej poszerzona o ponad 10 centymetrów, zostaną zainstalowane wygodne zagłówki, słuchawki wysokiej jakości, a pasażerowie otrzymają do dyspozycji osobisty zestaw podróżny. W klasie ekonomicznej będą wprowadzone także dodatkowe posiłki – w połowie lotu na rejsach odbywających się za dnia będą podawane dodatkowe przekąski, wybór win zostanie poszerzony o nowe rodzaje, a dodatkowo serwowane będzie wino musujące.

 

Pasażerowie klasy biznes wkrótce będą mieli do dyspozycji nowy, dobrze wyposażony niezbędnik kosmetyczny, w którym znajdą się markowe produkty najwyższej jakości. Projektowana jest także kolejna wersja systemu rozrywki pokładowej, zarówno dla klasy ekonomicznej, jak i klasy biznes. Nowy system będzie miał nowocześniejszy wygląd oraz bardziej intuicyjny i funkcjonalny interfejs. Będzie też udostępniać szerszy niż dotąd wybór filmów, programów telewizyjnych, gazet, magazynów i książek.

 

Sky Bistro zastąpi bezpłatne przekąski na trasach europejskich

 

Na lotach długodystansowych w klasie ekonomicznej Finnair wprowadza Sky Bistro, z szerokim wyborem wysokiej jakości napojów i potraw sezonowych łączących w sobie najlepsze smaki Europy i Azji. Klienci będą mogli kupić wybrany posiłek na pokładzie samolotu lub zamówić go z wyprzedzeniem na stronie Finnair.com.

 

Sky Bistro, które będzie dostępne na prawie wszystkich rejsach europejskich, zastąpi bezpłatne zimne przekąski oferowane dotąd podczas wybranych lotów europejskich trwających dłużej niż dwie godziny. Na wszystkich trasach we wszystkich klasach, kawa, herbata oraz firmowy napój Finnaira – sok borówkowy, będą nadal bezpłatne.

 

W klasie biznes wszystkie posiłki i przekąski pozostają w cenie biletu.

 

Aplikacja mobilna Finnaira będzie dostępna na jesieni dla urządzeń Apple’a z oprogramowaniem iOS, a później także dla innych urządzeń mobilnych. Aplikacja została stworzona tak, by towarzyszyła pasażerom przez cały czas trwania podróży, udostępniając najświeższe spersonalizowane informacje na temat lotu oraz przechowując elektroniczną wersję kart pokładowych. Aplikacja może być też użyta do odprawy pasażerskiej, wyboru miejsc na pokładzie, zakupów podkładowych, zamawiania usług dodatkowych, otrzymywania informacji o najnowszych ofertach czy sprawdzania liczby punktów w programie Finnair Plus.

 

„W ostatnich latach przeprowadziliśmy szczegółowe ankiety pośród ponad 8.000 klientów z kluczowych rynków w Europie i Azji,” mówi Jarkko Konttinen, wiceprezes Finnaira d.s. marketingu i rozwoju produktu. „Unowocześniamy nasze usługi, żeby lepiej spełniać oczekiwania i zaspokajać potrzeby naszych klientów. Przybliża nas to do naszego głównego celu, jakim jest wzrost wpływów z rynków azjatyckich i zdobycie pozycji najchętniej wybieranej linii lotniczej na trasach między Azją i Europą.”

 

Wszystkie nowe usługi będą dostępne on-line już najbliższej jesieni. Pozostałe, wcześniej zapowiedziane udogodnienia to między innymi nowe fotele w klasie biznes rozkładane do pozycji w pełni leżącej − dostępne na niemal wszystkich trasach międzykontynentalnych, sauna oraz nowe łazienki z prysznicami w salonie Finnair Lounge na lotnisku w Helsinkach, a także nowy Premium Lounge − ekskluzywny aneks dla posiadaczy kart Gold i Platinum programu Finnair Plus i innych klientów posiadających podobny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld.