Nowi bohaterowie aplikacji PiersiBadcze wybrani

Fot. Kampania „Rak. To się leczy!

Maurycy Włoka z Poznania i Gabriel Wolff z Warszawy to nowi „instruktorzy samobadania piersi”, czyli bohaterowie bezpłatnej aplikacji PiersiBadacze. To oni, za sprawą wyboru internautów oraz organizatorów kampanii „Rak. To się leczy!”, trafią do aplikacji jeszcze w tym miesiącu i staną obok m.in. Rafała Brzozowskiego i Tomasza Ciachorowskiego, tegorocznych ambasadorów aplikacji.

W konkursie „Zostań PiersiBadaczem!”, który zakończył się 29 sierpnia, mógł wystąpić każdy mężczyzna. Zadaniem konkursowym było nagranie krótkiego filmu, w którym kandydat miał przekonać kobiety, że jest najlepszym kandydatem na „PiersiBadacza wszystkich Polek”. Film można było nagrać w plażowym studiu, które było zorganizowane we Władysławowie, Chałupach, Karwii i w Warszawie lub nagrać samodzielnie i przesłać pod wskazany adres. Jednego zwycięzcę wybrali internauci oddając swój głos na stronie www.piersibadacze.pl, a drugiego – organizatorzy akcji, „Rak. To się leczy!” i ING Życie.
Internauci wybrali Maurycego Włokę, studenta Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania i trenera osobistego, który wziął udział w castingu we Władysławowie.

– W konkursie “Zostań PiersiBadaczem” wystartowałem za namową znajomych. Z racji wykonywanego zawodu staram się zaszczepić w ludziach konieczność prowadzenia zdrowego stylu życia, który przekłada się na utrzymywanie wysokiej sprawności i zdrowia na długie lata – mówi nowy PiersiBadacz.  – Sam doświadczyłem w rodzinie, czym jest lęk związany z wykryciem guza, szczególnie u młodej osoby. Mam nadzieję, że przyczynię się do tego, by więcej kobiet wykonywało samobadanie piersi i w porę reagowało na dostrzeżone zmiany, uświadamiając zarazem, że nowotwór wcześnie wykryty jest uleczalny.

Jurorzy uznali, że najlepszym PiersiBadaczem jest Gabriel Wolff, 25-letni model z Warszawy, który wziął udział w castingu w stolicy.

Postanowiłem powalczyć o wystąpienie w aplikacji PiersiBadacze, ponieważ uważam, że kobiety powinny się badać. Jest to nie tylko ich sprawa, ale i nasza – mężczyzn. Mimo, że tyle mówi się o raku piersi, trzeba cały czas przypominać, jak ważna jest samokontrola i regularne badania – mówi Gabriel Wolff. Zwycięzcy przystąpią do nagrań w ciągu najbliższych dni i już pod koniec miesiąca będzie można pobrać aplikację PiersiBadacze z ich udziałem.

Co nowego w aplikacji?
Nowa wersja aplikacji na smarftony dostępna jest dla systemów Android oraz iOs. Pomaga ona kobietom określić m.in. optymalny czas na samobadanie piersi oraz ustawić przypomnienie w wybranym przez użytkowniczkę dniu cyklu. Oczywiście można też wskazać znanego Polaka, który  przypomni o samobadaniu. A jest w czym wybierać! Tym bardziej, że do grona dotychczasowych instruktorów dołączył aktor Tomasz Ciachorowski oraz piosenkarz Rafał Brzozowski. Instruktaż samobadania prowadzony jest w oparciu o formułę D-O-B, jak dotyk, obserwacja i badanie. Ale PiersiBadacze to także możliwość kontrolowania swojej wagi i współczynnika BMI. W aplikacji można też  znaleźć zbiór informacji i zasad związanych z profilaktyką – wystarczy wybrać  swoją grupę wiekową, by przypomnieć sobie, jakie badania i z jaką częstotliwością powinny wykonywać kobiety.