Najlepsze smartfony w 2014 roku

16 modeli smartfonów zostało nominowanych do tegorocznego plebiscytu Produkt Roku, który organizowany jest przez redaktorów portalu benchmark.pl. 1 Grudnia dołączą do nich również nominacje czytelników, którzy wytypują swoje propozycje ich zdaniem najlepszych urządzeń na dostępnych na rynku.

Wśród nominowanych telefonów najwięcej swoich przedstawicieli, bo aż trzech, posiada firma Samsung.  Jednym z nich jest Samsung Galaxy Alpha, bardzo poręczny smukły, lekki i elegancki smartfon z wydajnym procesorem, dobrym wyświetlaczem, który jest pierwszym telefonem tej firmy z prawdziwie metalową ramką, podkreślającą luksusowy i wyszukany design. Dodatkowo nominowane zostały także Samsung Galaxy Note 4, najnowszy przedstawiciel cenionej przez wiele osób serii łączącej cechy smartfonów i tabletów, a także Samsung Galaxy s5, który oferuje bogatą łączność bezprzewodową, wysoką wydajność, świetny aparat z nagrywaniem 4K UHD i wodoszczelną obudowę.

Nominacje do Produktu Roku dostały także dwa smartfony firmy Nokia, które wyróżniają się tym, że zamontowano w nich aparaty bardzo wysokiej jakości. Nokia Lumia 930 to połączenie atrakcyjnej obudowy z wydajnymi komponentami, a Lumia 730 to model stworzony głównie z myślą o robieniu zdjęć typu „selfie”. Ma dwa dobre aparaty, wyświetlacz HD OLED. Zainstalowany system Windows Phone 8.1 zapewnia w obu modelach płynne i sprawne działanie. Sony Xperia Z3 i Xperia Z3 Compact to kolejne dwie nominacje, które znalazły uznanie wśród redaktorów serwisu. Pierwszy z nich to urządzenie, które cechuje się użyciem najbardziej wydajnych komponentów, drugi zaś jest kompromisem pomiędzy wydajnością a poręcznym kształtem.

Wśród nominowanych urządzeń nie mogło zabraknąć produktów firmy Apple. iPhone 6 i iPhone 6 Plus to najnowsze propozycje amerykańskiego giganta, które przebojem zdobywają rynek. Redaktorzy nominowali także najnowszą propozycję Motoroli, czyli Moto X. Smartfon oprócz wydajnych komponentów wyróżnia się też wykończeniem obudowy. Producent umożliwia nawet zamówić okładziny drewniane lub skórzane.

HTC One M8 to flagowy model koreańskiego producenta. Urządzenie wyróżnia przede wszystkim elegancka, metalowa obudowa, wydajny procesor i wysokiej jakości ekran.

Produkt Roku to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez portal benchmark.pl, w ramach którego internauci wspólnie z redakcją wybierają najciekawsze produkty elektroniczne. Każdego roku o prestiżowy tytuł ubiegają się setki urządzeń podzielonych na kategorie, takie jak „Aparat systemowy”, „Drukarka”, „Gra komputerowa”, „Tablet”, „Laptop” czy „Monitor” i „Dysk HDD”. Konkurs zaczyna się nominacjami najciekawszych produktów w wybranych kategoriach, które zdaniem redaktorów portalu benchmark.pl powinny znaleźć się na liście tych, które stoczą bitwę o tytuł najlepszego. Finalna lista powstaje także w oparciu o nominacje czytelników, które w tym roku wystartują 1 grudnia. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie głosowania Internautów, a także wyboru redakcji benchmark.pl.