Monetia wchodzi w segment przekazów pieniężnych

Monetia, spółka portfelowa giełdowego funduszu Capital Partners, od dziś rozpoczyna realizację międzynarodowych przekazów pieniężnych na platformie Monetia24.pl

Monetia24.pl to przyjazny w obsłudze portal, przez który można wysłać pieniądze do Polski z zagranicy. Nadawca ma do wyboru 4 waluty (USD, GBP, NOK, EUR), w których może zdefiniować przekaz. Po szybkiej rejestracji na stronie Monetia24.pl i aktywowaniu konta, można od razu przesłać pieniądze z rachunku swojej karty płatniczej do Polski. Odbiorca może je wypłacić już następnego dnia w gotówce w dowolnej placówce Monetii albo ze swojego konta bankowego. Poprzez Monetia24.pl będąc za  granicą, będziemy mogli opłacić rachunki w Polsce – wystarczy mieć przy sobie numer konta wystawcy faktury.

Transakcje są realizowane w oparciu o certyfikowany bezpieczny system eCard. Monetia koordynuje proces przesłania pieniędzy od momentu, gdy zadeklarowana przez klienta kwota wpłynie do systemu Monetii. Oznacza to, że Monetia nigdy nie będzie mieć kontaktu z kontem ani z kartą płatniczą klienta. Odnotowanie kwoty w systemie, pozwoli przygotować gotówkę do wypłaty dla odbiorcy, który po uzyskaniu kodu PIN może zgłosić się do placówki Monetii i ją odebrać.

Dane pokazują, że rynek przekazów jest bardzo atrakcyjny. Co czwarty młody Polak deklaruje chęć pracy za granicą[i], co roku w poszukiwaniu pracy kraj opuszcza 200-250 tys. ludzi. Obecnie poza naszymi granicami pracuje ok. 2 mln Polaków. W ubiegłym roku przesłali do Polski 4,07 mld EUR – mówi  Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii. W przyszłości planujemy obsługiwać więcej krajów, a także obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas pracować i chcą wysyłać pieniądze swoim bliskim.

Chcemy się dynamicznie rozwijać. Dlatego, poza organiczną rozbudową sieci placówek, wchodzimy w nowe segmenty klientów i uruchamiamy alternatywne usługi. Monetia24.pl jest tego przykładem – wyjaśnia Wojciech Jóźwiak.

To, co wyróżnia Monetię24.pl spośród pozostałych operatorów przekazów pieniężnych, to:

  • rozległa i łatwo dostępna sieć 550 placówek w całym kraju
  • krótszy czas transferu: D+1 (o 1 dzień krócej niż u popularnego operatora)
  • niska prowizja: równowartość 1,99£ (o ok. 1 £ mniej niż w standardzie u popularnego operatora)
  • kurs wymiany walut korzystniejszy niż w bankach.

 


[i] sondaż CBOS, 2014