Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Warszawie

W sobotę, 30 sierpnia, na Stadionie Narodowym, po raz pierwszy w Polsce, rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Każdy mieszkaniec stolicy może stać się częścią tego wielkiego sportowego święta. Warszawa zachęca do udziału w wydarzeniach towarzyszących turniejowi.

 

FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn zostaną rozegrane, aż w siedmiu miastach Polski. Ceremonia i mecz otwarcia turnieju odbędzie się na Stadionie Narodowym. W mistrzostwach udział wezmą reprezentacje z 24 krajów:

  • 9 z Europy: Belgia, Bułgaria, Finlandia, Francja, Niemcy, Polska, Rosja, Serbia, Włochy;
  • 3 z Afryki: Egipt, Kamerun, Tunezja;
  • 3 z Ameryki Południowej: Argentyna, Brazylia, Wenezuela;
  • 5 z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów: Kuba, Kanada, Meksyk, Portoryko, USA;
  • 4 z Azji i Oceanii: Australia, Chiny, Iran, Korea Południowa.

W meczu otwarcia zmierzą się ze sobą reprezentacje Polski i Serbii. Łącznie podczas turnieju, trwającego od 30 sierpnia do 21 września, rozegrane zostaną 103 spotkania. Mistrzostwa potrwają 23 dni, z czego 18 to dni meczowe. Cztery najlepsze zespoły turnieju zagrają 13 spotkań – najwięcej w turniejach rangi FIVB.

 

Warszawiaków chętnych do włączenia się w to wyjątkowe siatkarskie święto, zapraszamy w sobotę, 30 sierpnia, na błonia Stadionu Narodowego, gdzie podjęta zostanie próba pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie. Na uczestników tego wydarzenia, poza sportowym wyzwaniem, czekają gwiazdy sportu, które poprowadzą rozgrzewkę, a także wezmą udział w rekordowej próbie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz piłkę siatkową. Liczba uczestników jest ograniczona.

 

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 11.00 – początek rejestracji uczestników próby bicia rekordu
  • godz. 12.30 – spotkanie z gwiazdami sportu
  • godz. 13.00 – rozgrzewka z gwiazdami sportu
  • godz. 13.30 – próba bicia rekordu Guinnessa

 

Na próbę bicia rekordu zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto Milion Marzeń oraz miasto stołeczne Warszawa. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

 

Młodzi fani siatkówki mają szansę włączyć się w Mistrzostwa biorąc udział w turnieju Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Warszawa 2014. Rozgrywki przeprowadzone zostaną wśród dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat oraz młodszych (roczniki 1999 i młodsi). Turniej przeprowadzony zostanie w piątek i sobotę, 29-30 sierpnia, przed Stadionem Narodowym – brama nr 10. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy do czwartku, 28 sierpnia, do godziny 20:00 zarejestrować swoją drużynę – formularz dostępny tutaj.

 

Harmonogram zawodów:

29 sierpnia (piątek)

godz. 12.00 – 13.00 – weryfikacja i odprawa techniczna, rozdanie sprzętu drużynom,

godz. 13.00 – 18.00 – rozgrywki.

 

30 sierpnia (sobota)

godz. 8.30 – ciąg dalszy rozgrywek – ćwierćfinały,

godz. 12.00 – zakończenie rozgrywek.

 

Do udziału w turnieju zachęcają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Polska Siatkówka, Kinder + Sport, AZS Środowisko Warszawa oraz miasto stołeczne Warszawa. Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.