Minister Gospodarki patronem konkursu Marathon24

Minister Gospodarki, Janusz Piechociński objął patronatem honorowym drugą edycję międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”.

 

Międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny Marathon24, którego druga edycja rozpoczęła się 1 września tego roku, jest największym konkursem tego typu w Polsce i jednym z największych w Europie. Są to dwuetapowe zawody, w których udział biorą najlepsi programiści z całego świata, a 30 najlepszych drużyn spotyka się w Wielkim Finale w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 

Celem konkursu Marathon24, poza wyłonieniem zwycięzców, jest zwrócenie uwagi na Polskę, jako kraj zaawansowany technologicznie i kształcący światowej klasy programistów oraz zachęcenie najlepszych informatyków, zarówno z Polski jak i z zagranicy, do rozpoczęcia i rozwijania swojej kariery zawodowej właśnie tutaj. O bardzo dużym znaczeniu tej inicjatywy świadczy fakt, że zdobyła ona zainteresowanie i aprobatę najważniejszych instytucji związanych z branżą IT, w tym Ministra Gospodarki, który objął Marathon24 honorowym patronatem.

 

Wicepremier Janusz Piechociński, Minister Gospodarki, powiedział dziś: „Inicjatywy takie jak konkurs „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” pomagają promować Polskę, jako atrakcyjną lokalizację dla zagranicznych inwestorów z branży nowych technologii. Pokazują też młodym polskim informatykom, że nie trzeba wyjeżdżać z kraju, aby znaleźć pracę w innowacyjnym ośrodku, który ma możliwości dostępu do najnowszych rozwiązań programistycznych. Musimy zachęcać młodzież i przedstawiać jej pozytywne strony, nie tylko takich dziedzin jak algorytmika czy programowanie, ale przede wszystkim rozwoju naszych sektorów gospodarki i możliwości ich udziału w tym procesie. Przełoży się to zarówno na wzrost konkurencyjności naszego rynku oraz znaczenia Polski na tle innych krajów w obszarze technologii informatycznych”.

 

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime przekonywał: „Marathon24, z punktu widzenia polskiej branży IT, jest bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż zrzesza najlepszych programistów na świecie w jednym z polskich ośrodków innowacji. Bardzo cieszę się, że Wicepremier, Minister Gospodarki wesprze konkurs swoim patronatem, ponieważ jest to jasny sygnał, że tego typu wydarzenia są potrzebne, a my jesteśmy dumni, że jesteśmy organizatorem właśnie konkursu Marathon24.”

 

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.