Minister Administracji i Cyfryzacji wesprze konkurs Marathon 24

Druga edycja międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24 uzyskała honorowy patronat Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” odgrywa istotną rolę w promocji Polski, jako atrakcyjnej lokalizacji dla branży IT zarówno dla zagranicznych inwestorów, jak i dla samych programistów szukających ciekawej pracy pełnej wyzwań. Konkurs zrzesza czołowych informatyków w Polsce i na świecie, z których najlepsi przyjadą do Gdyni, aby rywalizować ze sobą w 24-godzinnym Wielkim Finale.

Marathon24 jest wspierany przez najważniejsze instytucje związane z nowymi technologiami w Polsce. Wśród nich znajduje się m. in. Ministerstwo Gospodarki. Swojego patronatu udzielił również Minister Administracji i Cyfryzacji, Rafał Trzaskowski oraz Dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Krzysztof Diks. Fakt, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Uniwersytet Warszawski już drugi rok z rzędu wspierają inicjatywę konkursu organizowanego przez CodiLime, Asseco Poland oraz miasto Gdynia, świadczy o dużym znaczeniu wydarzenia dla polskiej gospodarki i branży IT.