Miliony kultowych Świeżaków ruszają do Biedronki

Już 28 sierpnia br. rusza akcja „Gang Świeżaków 2”, w ramach której klienci robiący zakupy w Biedronce mogą za darmo zdobyć pluszaki w kształcie warzyw i owoców. W nowej edycji na klientów czekają miliony zabawek, w tym Juniorzy, czyli maskotki w mniejszym rozmiarze. Akcja ma na celu promowanie spożywania warzyw i owoców. Informacje dotyczące zasad prawidłowego odżywiania zawarto także w albumie opowiadającym o przygodach bohaterów „Gangu”.

Zasady akcji „Gang Świeżaków 2”

Akcja „Gang Świeżaków 2” rozpoczyna się 28 sierpnia br. By wziąć udział w zabawie, wystarczy zbierać naklejki przyznawane podczas bieżących zakupów w Biedronce na specjalne karty kolekcjonerskie. Punkty będzie można zbierać do 19 listopada br.

Zakup produktów za 40 zł daje możliwość otrzymania 1 punktu. Zbieranie punktów może być jeszcze szybsze dzięki dodatkowym naklejkom przyznawanym za:

  • zakup warzyw i owoców (1 pkt.),
  • użycie zarejestrowanej karty lojalnościowej „Moja Biedronka” (1 pkt.),
  • zakup produktów specjalnych za min. 10 zł w okresie wskazanym na etykiecie (1 pkt.).

Przykładowo za zakupy z zarejestrowaną kartą „Moja Biedronka” na kwotę 40 zł, wśród których znajdzie się min. 1 warzywo lub owoc oraz produkty specjalne o wartości min. 10 zł klient otrzyma 4 naklejki. Natomiast po zrobieniu analogicznych zakupów na kwotę 80 zł, liczba punktów zostanie podwojona do 8.

Każdego z nowych Świeżaków będzie można otrzymać za darmo po zebraniu 60 punktów. Już 30 naklejek będzie uprawniało do jego zakupu w cenie 19,99 zł/szt. Juniora można odebrać bezpłatnie po zebraniu 30 punktów. Pluszaki będą wydawane do 3 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Nowi członkowie „Gangu” i Juniorzy

W nowej edycji akcji do „Gangu” dołączyli: Groszek Grześ, Rzodkiewka Żaneta, Kalafior Krzyś oraz Borówka Basia. Nowością są także Juniorzy, czyli minimaskotki z zawieszką. Wśród nich klienci znajdą bohaterów znanych z poprzedniej akcji, czyli Marcheweczkę Marysię, Jabłuszko Antosia, Truskaweczkę Tosię, Brokułka Bartusia oraz dwóch nowych bohaterów – Czosneczka Czesia i Bakłażanka Błażejka. Maskotki są wykonane z bezpiecznych materiałów i pozytywnie przeszły niezbędne badania jakościowe.

Przygody bohaterów zostały zaprezentowane w dedykowanym albumie, który będzie oferowany wyłącznie w sklepach Biedronka. Dodatkowo, klienci będą mogli pobrać ze sklepów App Store i Google Play bezpłatną aplikację mobilną. Znajdą się w niej gry, których bohaterami są Świeżaki i Juniorzy. Gry będą odblokowywane za pomocą specjalnych kodów, dostępnych na stronie internetowej Biedronki, na profilu marki na Facebooku oraz w innych materiałach związanych z akcją.

Wartość edukacyjna akcji

Zarówno publikacja, jak również piosenki z animowanymi teledyskami dostępne m.in.  na dedykowanej stronie internetowej oraz na oficjalnym kanale Biedronki na YouTube zostały wzbogacone o walor edukacyjny. W ten sposób dzieci będą mogły w przystępny sposób zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia. Akcja ma również na celu zachęcenie klientów do spożywania warzyw i owoców. Partnerem merytorycznym albumu „Gang Świeżaków 2” jest Instytut Żywności i Żywienia.