MARATON Z SERIALEM „PIRACI 2” NA 20. URODZINY CANAL+

Serial telewizyjny „Piraci”, który podbił serca polskich widzów, powraca na antenę CANAL+. Wszystkie odcinki drugiego sezonu zostaną pokazane w ramach maratonu w piątek i sobotę, 27-28 marca, od 22:00. Z okazji 20. urodzin CANAL+ w Polsce dwa pierwsze odcinki serialu zostaną odkodowane w ramach otwartego okna. Oznacza to, że będą one dostępne dla wszystkich abonentów nc+. Za produkcję obu sezonów „Piratów” odpowiada Michael Bay. Zagwarantowało to serialowi kinowy rozmach i nagrodę Emmy za efekty specjalne.

Serial akcji „Piraci 2” to dynamiczna fabuła, bezlitosna rywalizacja, zapierające dech w piersi sceny bitew i urzekające karaibskie pejzaże. Do tego wyraźnie zarysowane postaci: skrywający mroczne sekrety mężczyźni i piękne, charyzmatyczne kobiety. Na scenie – bohaterowie poprzedniego sezonu. Kapitan Flint (Toby Stephens) planuje przejąć złoto z rozbitego hiszpańskiego okrętu Urca de Lima. Najpierw jednak stanie do walki z własną załogą, innymi piratami (Charles Vane – w tej roli Zach McGowan) i hiszpańską flotą. Przyjdzie mu także zmierzyć się z przeszłością. Sprzymierzeńcem kapitana będzie władająca portem w Nassau Eleanor Guthrie (Hannah New) oraz młody żeglarz John Silver (Luke Arnold). Czy dowiemy się, kim był Flint i jak znalazł się wśród karaibskich piratów?

Opiekę nad stroną wizualną „Piratów” sprawował Michael Bay. To dzięki niemu pierwszy sezon serialu zdobył nagrodę Emmy m.in. za efekty specjalne. Co ciekawe, „Piraci” nie są jedynym z urodzinowych prezentów CANAL+ sygnowanych jego nazwiskiem. Bay odpowiadał za produkcję filmów „Transformers: Wiek zagłady” (niedziela, 5 kwietnia, o 21:00) oraz „Wojownicze żółwie ninja” (sobota, 25 kwietnia, o 21:00), które w najbliższych tygodniach pokaże CANAL+.

Serial może i jest pełen piratów i prostytutek, ale tak naprawdę jest to opowieść o pragnieniu szacunku, czy to ze strony nieokrzesanej załogi, czy układnej brytyjskiej socjety” – pisał o drugiej odsłonie „Piratów” Neil Genzlinger z dziennika „New York Times”. Dobre recenzje krytyków idą w parze z wynikami oglądalności. W USA pierwszy odcinek drugiego sezonu obejrzało w sumie 4 miliony widzów. Produkujący serial Starz już zatwierdził realizację trzeciego sezonu, który pojawi się w roku 2016.