Mamo, tato! Chodźmy do teatru!

Fot. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Już po raz drugi zapraszamy najwdzięczniejszych widzów świata na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci, który z końcem września zagości w Imparcie, w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zainspirowani sukcesem ubiegłorocznej edycji, w tym roku proponujemy jeszcze więcej barwnych spektakli – w tym dwa premierowe! – przez pięć festiwalowych dni!

 

Możliwość obcowania z teatrem jest dla każdego dziecka przygodą, budowaniem nowych doświadczeń sensorycznych, tak ważnych z perspektywy współczesnej wiedzy o rozwoju małego człowieka. Teatr inspiruje wyobraźnię, oswaja z pojęciami dobra czy zła, przyjaźni i miłości. Pozwalając na wręcz namacalny kontakt z postaciami na scenie, zacierając granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, pomaga budować wrażliwość małego widza. Wniosek: jak najwcześniej pokażmy dziecku, czym jest teatr!

 

– Chcemy naszą młodą publiczność traktować poważnie i partnersko, dlatego nie oczekujemy, że podczas spektaklu dzieci będą w ciszy i skupieniu obserwować to, co dzieje się na scenie. – mówi Wiktor Wiktorczyk, pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny Festiwalu, założyciel Wrocławskiego Teatru Dla Dzieci, Szef Teatru Klinika Lalek – Salwy śmiechu, piski radości czy westchnienia grozy, dobiegające z widowni są dla nas normalne, wręcz mile widziane!

 

Na Festiwal, który potrwa od 24 do 28 września, zostały zaproszone teatry z Holandii, Włoch, Czech, Węgier i Polski. Zobaczymy teatry lalkowe, marionetkowe, teatry improwizacji, teatry obrazu i słuchowiska dźwiękowe. Nie zabraknie bajkowych scenografii, tajemniczych przestrzeni, fantastycznych postaci i oczywiście clownów! Wyróżnikiem imprezy będą także spektakle przygotowane dla najmłodszych, często wykluczonych z uczestnictwa w kulturze 2-latków i 3-latków.

 

Zapraszamy na jeden z najbardziej kolorowych wrocławskich festiwali! Bilety w sprzedaży już od 2 września! Szczegółowy program na stronie http://wroclaw2016.pl/festiwalteatrowdladzieci

 

FB: https://www.facebook.com/MiedzynarodowyFestiwalTeatrowDlaDzieci

www: http://festiwalteatrowdladzieci.pl