Maluchy na stoku

Śnieg po kostki, wojna na śnieżki, mróz szczypiący w nosy, czyli idealna zima według najmłodszych. Planując rodzinny wypad warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza jeśli jednym z uczestników wycieczki są dzieci. Wystarczy zapoznać się programami animacyjnymi, strefami dla najmłodszych, a także dziecięcym menu, jakie oferuje słowacki region Mała Fatra, aby zimowy wyjazd na długo zapadł w pamięci całej rodziny.

Stoki dla najmłodszych narciarzy

Puszysty śnieg oraz duża dawka zabawy to elementy niezbędne podczas rodzinnego wyjazdu. Mali amatorzy zimowego szaleństwa będą zaskoczeni specjalnie przygotowaną dla nich dziecięcą strefą w Paseky i licznymi animacjami, a także możliwością snowtubingowej zabawy oraz jazdy na sankach. Jednak to nie wszystkie atrakcje, które przyczynią się do spędzenia aktywnego zimowego czasu we Vrátna Free Time Zone. To jedno z największych centrów narciarstwa na Słowacji oferuje 12 wyciągów orczykowych, jedną gondolę i jeden wyciąg krzesełkowy o łącznej przepustowości 9554 osób/godz. Dodatkowo wyjątkowości dodaje fakt, że to właśnie w Terchovej (miejscowość u wlotu Doliny Vratnej) urodził się Juraj Janosik – legendarny bohater.

Zimowy wyjazd oprócz wielu narciarskich atrakcji będzie doskonałą okazją do poznania naszej lokalnej historii i tradycji. Szczególnie polecam to miejsce wszystkim, którzy pragną spędzić przyjemny rodzinny urlop – mówi ing. Peter Šimčák, dyrektor regionu Mała Fatra.

Idealne warunki bazy noclegowej

Planując rodzinny wyjazd niezwykle istotne jest dogodne położenie, niewielki tłok czy odpowiednie warunki dla dzieci. Podczas zimowych podróży warto wybrać ośrodek, który oferuje dziecięce menu, programy animacyjne, a także dedykowane przestrzenie dla najmłodszych. Odpowiedzią na udany rodzinny wyjazd będzie region Mała Fatra. Wybierając ten słowacki okręg nie będziemy mieli problemu ze zorganizowaniem atrakcyjnego czasu maluchom. Po intensywnym dniu spędzonym na stokach, gdzie dzieci do lat 6-ciu mogą liczyć na darmowe korzystanie z wyciągów, warto odpocząć i zostawić maluchy pod okiem profesjonalnych opiekunów. Dodatkowo dzieci do lat 12 skorzystają z atrakcyjnych rabatów związanych z wykupieniem miejsca hotelowego czy karnetu na skipassy, a także nie będą one zobowiązanie do opłacania taksy klimatycznej.

Ceny jednodniowego karnetu dziecięco – juniorskiego wynoszą od 13 € do 17 € (52 zł – 68 zł), jednak ceny te są uzależnione od wybranego miesiąca pobytu –  wyjaśnia ing. Peter Šimčák, dyrektor regionu Mała Fatra.

Zimowy wyjazd w region Małej Fatry to nie tylko gwarancja udanego spędzenia czasu, ale także możliwość skorzystania z atrakcji tego słowackiego terenu.