Mabion na Targach CPhl w Paryżu

Fot. Mabion

Mabion SA – polska firma biotechnologiczna, rozwijająca i wprowadzająca na rynek specjalistyczne leki biopodobne najnowszej generacji – zaprezentuje swoje dotychczasowe osiągnięcia podczas targów CPhl w Paryżu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z ofertą leków, nad którymi pracuje spółka – MabionCD20, MabionHER2, MabionVEGF, MabionVEGF-Fab, MabionEGFR – oraz analogów insulin. Ponadto Mabion przedstawi szeroki wachlarz usług związanych z kontraktowym wytwarzaniem oraz analityką laboratoryjną. Targi odbędą się w dniach 7 – 9 października.

Targi CPhl Worldwide to jedna z największych i najważniejszych wystaw farmaceutycznych, w której uczestniczą kluczowi przedstawiciele branży. Gromadzi ponad 29.000 uczestników z ponad 140 krajów. Od ponad 20 lat stanowi doskonałą okazję do inicjowania współpracy naukowej i biznesowej na terenie całej Europy oraz umożliwia rozwijanie partnerskiej współpracy firm, inwestorów i naukowców.

„Wiążemy duże nadzieje z nadchodzącymi targami CPhl, które w tym roku odbędą się w Paryżu. Obecność na tego typu wydarzeniach konsekwentnie przekłada się na podpisywanie kolejnych umów dotyczących rejestracji, dystrybucji i sprzedaży MabionCD20 na rynkach zagranicznych. Uczestnictwo w przedsięwzięciach jak targi czy konferencje, daje nam możliwość znalezienia silnych partnerów i kontrahentów – za pośrednictwem których będziemy mogli przeprowadzić sprzedaż na rynkach nieregulowanych. Ponadto obecność na targach CPhl w Paryżu – cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców związanych z europejskim i światowym przemysłem farmaceutycznym – stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania naszych osiągnięć” – mówi Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Mabion SA.

Mabion zamierza zarejestrować MabionCD20 na wszystkich rynkach światowych, na których sprzedawane są leki referencyjne. Geograficznie można podzielić je na 3 główne regiony: Stany Zjednoczone, kraje Unii Europejskiej i pozostałe kraje świata, gdzie rejestracja jest mniej ściśle uregulowana. Firma zamierza we własnym zakresie dokonać procesu rejestracji leku MabionCD20 na obszarze całej Unii Europejskiej, po przeprowadzeniu badań klinicznych we współpracy z kilkudziesięcioma ośrodkami w wybranych krajach Europy.

W przypadku regionów o mniej ściśle uregulowanym systemie rejestracji – jak na przykład Afryka czy Azja – zarówno realizację sprzedaży, jak i całą procedurę rejestracji Mabion SA planuje przeprowadzić za pośrednictwem lokalnych, wiodących firm farmaceutycznych. Produkcja będzie realizowana w zakładach Mabion SA w Polsce, a spółka będzie miała udział w przychodach ze sprzedaży leków przez zagranicznych dystrybutorów. Dotychczas Mabion podpisał:

  • umowę z islandzką firmą farmaceutyczną LYFIS w odniesieniu do terytorium Islandii
  • umowę z ukraińską firmą farmaceutyczną Farmak w odniesieniu do Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Tadżykistanu, Turkmenistanu i Uzbekistanu
  • umowę z turecką firmą farmaceutyczną ONKO w odniesieniu do Turcji
  • umowę z kostarykańską firmą farmaceutyczną w odniesieniu do krajów Ameryki Środkowej (Kostaryki, Hondurasu, Nikaragui, Belize, Dominikany, Salwadoru, Trinidadu i Tobago oraz Panamy)
  • umowę z marokańską firmą farmaceutyczną Sothema Laboratories w odniesieniu do krajów Afryki Północnej (Maroka, Algierii i Tunezji)
  • umowę z argentyńską firmą farmaceutyczną LKM SA w odniesieniu do krajów Ameryki Południowej (Argentyny, Kolumbii, Wenezueli, Peru, Chile, Paragwaju, Ekwadoru, Boliwii i Urugwaju)
  • list intencyjny z firmą farmaceutyczną z Libanu w odniesieniu do krajów Bliskiego Wschodu
  • list intencyjny z firmą farmaceutyczną z Chorwacji w odniesieniu do krajów bałkańskich