LOTOS Polish Open 2014 na start!

Fot. LOTOS

Już w najbliższy piątek, 18 lipca 2014 rozpocznie się najważniejsze wydarzenie sezonu golfowego w Polsce – turniej LOTOS Polish Open 2014. W dniach 18-23 lipca 2014 r. na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, nieopodal Elbląga będą rywalizować ze sobą zawodnicy z całego Starego Kontynentu. Zawody odbędą się w randze europejskiej ligi Pro Golf Tour. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsi mają szansę na awans do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour.

 

Druga edycja turnieju LOTOS Polish Open ponownie została zaliczona do kalendarza najważniejszych wydarzeń golfowych w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, zmagania zostały podzielone na dwie części. W piątek, 18 lipca odbędzie się turniej o Puchar Prezesa Grupy LOTOS, w którym wezmą udział goście przybyli na specjalne zaproszenie Pawła Olechnowicza. Kolejnym ważnym elementem LOTOS Polish Open 2014, będzie turniej Pro-Am odbywający się w sobotę, 19 lipca 2014 r. Rywalizacja amatorów z profesjonalistami będzie zakończeniem pierwszej części turnieju.

 

Wydarzenia towarzyszące LOTOS Polish Open 2014 to dobra okazja do podniesienia swoich umiejętności golfowych. Jest to także szansa na bliższe poznanie i przyjrzenie się profesjonalnym zawodnikom, którzy traktują je jako dobry trening przed właściwą rywalizacją. Turniej o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. oraz rywalizacja Pro-am to także moment, aby przygotować się na emocje, które będą towarzyszyły nam przez kolejne dni – mówi Mateusz Kusznierewicz, ambasador turnieju LOTOS Polish Open 2014.

 

Właściwa rywalizacja, czyli Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn LOTOS Polish Open 2014 zostaną rozegrane na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w dniach 21-23 lipca 2014 r. W pierwszym tygodniu lipca ogłoszono podział 20 „dzikich kart” przyznanych PZG przez ligę Pro Golf Tour. Dzięki nim, najzdolniejsi Polscy zawodnicy otrzymali szansę na występ w imprezie z zawodnikami z całej Europy. Na wniosek trenera kadry narodowej, Mike’a O’Briena dwanaście z nich trafiło do reprezentantów aktualnego składu kadry Polski. Wśród nich znaleźli się: amatorzy – Adrian Meronk, Jędrzej Gąsienica – Ciułacz, Jan Piętka, Adrian Kaczała, Mikołaj Geritz,; juniorzy – Oskar Zaborowski, Jan Barucki, Adrian Jędrzejewski, Bartosz Myszka, Jakub Szyja, Tymoteusz Michaś oraz profesjonalista Thomas Bosco – Cwiok.

 

Kolejne trzy z dwudziestu „dzikich kart” powędrowały do medalistów Citi Handlowy VIII Mistrzostw Polski Match Play, które odbyły się na polu Gradi GC w dniach 31.05-1.06. Zdobyli je amatorzy: Jan Szmidt jr, Kamil Tatarczuk i Mateusz Gradecki. Decyzję dotyczącą pozostały pięciu miejsc podjęło PGA, za sprawą którego, w turnieju wezmą udział profesjonaliści: Mateusz Jędrzejczyk, Maksymilian Sałuda, Jakub Ossowski, Kamil Chojnicki oraz Grzegorz Zieliński.

 

Obecność tak wielu znakomitych zawodników z Polski pozwala mi wierzyć, że w tym roku nasza reprezentacja ma jeszcze większe szanse, aby zajść w rywalizacji bardzo daleko. Będę obserwował ich poczynania z wielką nadzieją i pewnie jeszcze większymi emocjami. To ważne aby nasi zawodnicy mogli mierzyć się z najlepszymi z całego świata. Takie doświadczenie na pewno zaprocentuje – komentuje Paweł Olechnowicz, Prezes Grupy LOTOS S.A.

 

Łączna pula nagród w turnieju LOTOS Polish Open 2014 wynosi 120 tys. zł. Najlepsi gracze uzyskają punkty do rankingu ligi Pro Golf Tour, a jego zwycięzcy awansują do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour. W ubiegłym roku zwycięzcą turnieju został niemiecki zawodnik, Florian Fritsch. Spośród przedstawicieli polskiej reprezentacji najlepiej poradził sobie Adrian Meronk, który ukończył turniej na 18. miejscu.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.lotospolishopen.pl