Lexmark w kwadrancie liderów w 2014 wg Raportu Gartnera

Lexmark czwarty raz z rzędu został umieszczony w kwadrancie liderów przez Gartner Inc., czołową firmę analityczną w branży IT. Gartner opublikował właśnie swój doroczny raport pt. „Magiczny Kwadrant: Usługi Zarządzania Drukiem i Treścią (Managed Print and Content Services)”.

  • Gartner definiuje usługi zarządzania treścią (MCS – Managed Content Services) jako “kompleksowe rozwiązanie, które modernizuje, usprawnia i optymalizuje komunikację biznesową wewnątrz organizacji, przez dostarczenie klientom usług konsultingowych, oprogramowania i wdrożenia. We wczesnych etapach, to podejście jest ściśle powiązane z usługami zarządzania drukiem i koncentruje się na komunikacji wewnątrz organizacji.”
  • W raporcie Lexmark został doceniony za “wszechstronność wizji”, jak również za “zdolność do jej realizacji”. Według Gartnera „Liderzy dostarczają usługi MPS i MCS do szerokiego kręgu klientów, w tym tych największych i rozproszonych geograficznie, dlatego muszą dowieść, że mają rzeczywiście globalny zasięg. Muszą nie tylko wykazać zdolność do dostarczania usług MPS i MCS na dzisiejszą miarę, ale także wykazywać zrozumienie, inicjatywę i zasoby, aby być przygotowanym do świadczenia usług zarządzania drukiem i treścią w przyszłości. Jest rzeczą charakterystyczną, że liderzy rozszerzają zakres usług MPS o szereg usług dodatkowych. W rezultacie są oni często pożądanym partnerem dla dużych i średniej wielkości klientów.”

 

  • Niedawno Lexmark został również uhonorowany następującymi wyróżnieniami:

Lexmark został trzeci raz z rzędu ogłoszony liderem na rynku usług zarządzania drukiem i przetwarzania dokumentów (MPDS – managed print and document services) w raporcie MarketScape przygotowanym przez czołową firmę badawczą i doradczą IDC działającą w obszarze IT.

Lexmark trzeci raz z rzędu został liderem w zakresie usług zarządzania drukiem (MPS) według czołowej, europejskiej firmy analitycznej Quocirca.

W ciągu ostatnich 24 miesięcy, Lexmark zdobył 22 nowe kontrakty MPS z firmami z list Global 500 lub Fortune 500. Lexmark zachował również istniejącą bazę klientów MPS, odnotowując 100% przedłużalności kontraktów w 2013 roku.

„Lexmark konsekwentnie jest liderem w implementacji rozwiązań skierowanych do poszczególnych branż jako części naszej oferty usług zarządzania drukiem”, powiedział Marty Canning, wiceprezes Lexmarka i prezes działu Imaging Solutions and Services. „Nasze ostatnie przejęcia firm dostarczających rozwiązania, zaczynając od Perceptive Software, poszerzyło nasze portfolio, które nie ma sobie równych w branży. Cieszymy się, że Gartner potwierdza to, co jest silną stroną naszych rozwiązań i jesteśmy dumni, że zostaliśmy uznani za liderów usług zarządzania drukiem i treścią”

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.