Kulisy innowacyjnych rozwiązań Renault

Innowacyjność stanowi nieodłączny element marki Renault. Ostatnio zaprezentowane modele oraz te, które trafią na rynek w następnych miesiącach, są doskonałym przykładem nowości technicznych wychodzących naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów. Przyczyniają się do tworzenia ekologicznych i przystępnych dla wszystkich samochodów, które marka pragnie konstruować.

 

Kilka tygodni po zaprezentowaniu Nowego Espace’a i superoszczędnego, zużywającego zaledwie 1 litr paliwa na kilometr prototypu EOLAB, Renault podaje do publicznej wiadomości informacje o dwóch innowacjach, które mają trafić na rynek w 2015 roku. Jest to prapremierowa prezentacja nowego silnika elektrycznego Renault, o bardziej kompaktowej budowie i wyższych osiągach oraz nowoczesnego, turbodoładowanego silnika benzynowego, przystosowanego do zasilania gazem LPG, umożliwiającym obniżenie kosztów.

 

Innowacje@Renault to również okazja do wytyczania nowych kierunków działań innowacyjnych na przyszłość poprzez badanie nowych rozwiązań motoryzacyjnych. Renault pokazuje kulisy powstawania swoich projektów badawczych na przykładzie trzech prototypów opracowanych wraz z partnerami: prototypu samochodu dostawczego

z napędem wysokoprężnym typu mild-hybrid (projekt HydiVU), koncepcyjno-badawczego projektu bardzo małego

i oszczędnego, dwusuwowego silnika wysokoprężnego (projekt POWERFUL) oraz prototypu małego, elektrycznego samochodu do dostaw do domu na bazie modelu Twizy (projekt VELUD).

 

Renault przedstawia również swoje podejście do innowacji i prezentuje Kooperacyjne Laboratorium Innowacyjności (LCI – Laboratoire Coopératif d’Innovation), „think tank” działający na zasadach start-upu, gromadzący w jednym miejscu zespół złożony z inżynierów, designerów i specjalistów ds. badań nad zachowaniami klientów oraz Renault Creative People – oryginalny system współzawodnictwa stymulujący kreatywność w firmie.

 

 

Otwarcie na wszelkie nowe idee, umiejętność niekonwencjonalnego myślenia i przygotowanie ludzi na przełomowe innowacje decydujące o kształcie przyszłego świata to kwintesencja filozofii Renault. Prezentacja kulis innowacyjności rzuca wewnętrzne światło na specyfikę i oryginalne podejście Renault w tej dziedzinie, które doskonale oddają słowa:„Innowacyjność jest przede wszystkim naszą wspólną sprawą”. Rémi Bastien, dyrektor ds. inżynierii i innowacji Renault.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.