Kulinarne hity firmowych wigilii

Grudzień to czas przedświątecznych spotkań firmowych. Co w tym roku trafi na wigilijne stoły? Kucharze oraz dietetycy sieci restauracji Sodexo zapewniają, że nie zabraknie znanych postnych potraw, a wśród nich pierogów z kapustą i grzybami, które są niekwestionowanym hitem tegorocznych wigilii.

 

Choć tradycyjna polska kuchnia coraz częściej konkuruje z nowymi trendami kulinarnymi, święta są czasem, w którym tylko nieliczni decydują się na eksperymenty. Z danych Sodexo, właściciela ponad 70 restauracji w Polsce wynika, że podczas tzw. christmas party największym zainteresowaniem cieszą się znane z domowych wigilii świąteczne potrawy. Oprócz zupy grzybowej z łazankami Polacy chętnie sięgają po barszcz czerwony z uszkami, pieczone mięsa, śledziki i postną kapustę. Z deserowego menu zwykle wybierają kluski z makiem oraz makowiec. Jednak na firmowych eventch od lat hitem są po pierogi z kapustą i grzybami.

 

„W restauracjach Sodexo, już od jesieni, doświadczeni Managerowie w porozumieniu z Szefami Kuchni, przygotowują bogatą ofertę wigilijną, która podobnie jak ta codzienna, w naszych restauracjach, jest odpowiedzą na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania klientów. To właśnie dlatego na wigilie oprócz ulubionych pierogów planujemy różnorodne potrawy – od klasycznych, przygotowywanych według tradycyjnych receptur, po nowoczesne, pełne nieoczekiwanych smaków” – powiedział Rafał Głowacki, Dyrektor Usług Prestige w Sodexo Polska.

 

Kulinarna świadomość Polaków rośnie z roku na rok i chociaż coraz częściej szukamy nowych smaków, to przy wigilijnym stole nie ulegamy modzie i nadal lubimy sięgać po tradycyjne polskie potrawy.