Kraków dołączył do klientów PKO BP

PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu Krakowa, miejskich instytucji kultury i prawie 180 jednostek budżetowych Miasta, umacniając pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa zostanie zawarta na 5 lat. Kraków to kolejne, obok Katowic, Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa – miasto wojewódzkie obsługiwane przez Bank.

PKO Bank Polski rozpocznie kompleksową obsługę budżetu Miasta oraz 13 miejskich instytucji kultury 1 stycznia 2016 roku. Poza prowadzeniem rachunków oraz realizacją operacji bankowych we wszystkich systemach i trybach, usługi będą obejmowały m.in. kompleksową obsługę kart płatniczych, w tym kart przedpłaconych, obsługę płatności masowych, autoryzację transakcji w terminalach POS oraz udostępnienie opłatomatów. Dodatkowo Bank udzieli Miastu kredytu w rachunku bieżącym do kwoty 200 mln zł w każdym roku, który będzie przeznaczony na finansowanie przejściowego deficytu budżetu.

– Dołączenie Krakowa do grona miast obsługiwanych przez Bank potwierdza naszą pozycję lidera w zakresie obsługi finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Stolica małopolski  może liczyć na szeroki wachlarz usług, zarówno w zakresie oferty depozytowo-transakcyjnej, jak i kredytowej oraz profesjonalną obsługę. Współpraca PKO Banku Polskiego z samorządami dotyczy nie tylko kwestii czysto finansowych i oferowania produktów bankowych. Opiera się również na doradztwie w zakresie struktury finansowania czy modelu realizacji inwestycji. To wszystko przez najbliższe lata PKO Bank Polski zaoferuje miastu i jego mieszkańcom – podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.