Konto Oszczędnościowe 4 proc. w skali roku z gwarancją do końca 2016 r.

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, rośnie też nasza skłonność do oszczędzania. Już 63 proc. osób deklaruje, że odkłada lub inwestuje wolne środki. Większość robi to nieregularnie (41 proc.) i na wszelki wypadek (46 proc.)*, najchętniej lokując pieniądze na kontach oszczędnościowych. Jednocześnie można zauważyć rosnące zainteresowanie oszczędzających rozwiązaniami pozwalającymi na zyskowne lokowanie kapitału. W odpowiedzi na oczekiwania Klientów, Getin Bank stworzył ofertę Konta Oszczędnościowego 4 proc. w skali roku z gwarancją utrzymania oprocentowania aż do końca 2016 r. To obecnie jedyna taka oferta na rynku.

 

Jak pokazują wyniki Badania Oszczędności, realizowanego cyklicznie przez Getin Bank – pod koniec zeszłego roku 70-80 proc. respondentów deklarowało chęć zdeponowania nadwyżek finansowych na koncie lub lokacie. Większość z nich (63,5 proc.) korzystała z produktów oszczędnościowych tego samego banku, w którym posiada rachunek osobisty, zaś przeciętna wysokość oprocentowania posiadanych produktów wynosiła 2,85 proc**. Jednocześnie najchętniej wybieranym przez Polaków produktem oszczędnościowym było konto oszczędnościowe – aż 57 proc.* uczestników sondażu zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Getin Banku wskazało, że właśnie w ten sposób lokuje swój kapitał.

 

– Badania pokazują, że mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej apetyt na zysk nie słabnie. Dlatego też przygotowując ofertę skupiliśmy się na stworzeniu atrakcyjnych warunków, pozwalających naszym Klientom pomnażać swój kapitał. Wdrożyliśmy promocyjną ofertę konta oszczędnościowego, które przy spełnieniu określonych warunków pozwala uzyskać oprocentowanie 4 proc.w skali roku. Jesteśmy przy tym jedynym bankiem dającym gwarancję utrzymania tak wysokiego oprocentowania przez prawie dwa lata, aż do końca 2016 roku. Dodatkowo oferujemy szereg korzyści, dzięki którym aktywni użytkownicy kont i kart wręcz zarabiają na korzystaniu z naszych usług. W ten sposób Getin Bank realizuje swoją misję bycia „Bankiem Twoich Oszczędności” – mówi Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Segmentów Klientów, Getin Noble Bank.

 

Oferta Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku do końca 2016 r. jest skierowana do wszystkich nowych i obecnych Klientów, którzy będą aktywnie korzystali z kont osobistych w Getin Banku. Wystarczy co miesiąc otrzymywać na konto wynagrodzenie w wysokości min. 1000 zł oraz dokonywać płatności kartą do konta na min. 300 zł i dodatkowo wyrazić zgody marketingowe. Gwarancją
4 proc. w skali roku objęte są środki do kwoty 10 000 zł. Po przekroczeniu tej kwoty, dodatkowe fundusze będą oprocentowane o 1 punkt procentowy wyżej niż oprocentowanie podstawowe Kont Oszczędnościowych. Pieniądze można przy tym swobodnie wpłacać i wypłacać z rachunku bez utraty odsetek.