Kongsberg Automotive Pruszków po raz szósty z certyfikatem Solidna Firma!

Zakład Kongsberg Automotive Pruszków, działający w Polsce od 2000 roku, po raz szósty otrzymał certyfikat „Solidnej Firmy”. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej Gali, która miała miejsce 24 lutego br. w Warszawie. Była to jubileuszowa edycja programu gospodarczo-konsumenckiego, który od 15 lat wspiera i promuje rzetelne przedsiębiorstwa.

Program „Solidna Firma” został zainagurowany w 2002 r. i od tamtej pory na podstawie przeprowadzanych procesów weryfikacyjnych tworzona jest baza firm, z którymi warto współpracować. W tym roku o certyfikat poświadczający wiarygodność i rzetelność działalności, starało się 121 przedsiębiorstw. Laureatami programu zostały te firmy, które pozytywnie przeszły trzyetapową weryfikację. Wśród „Solidnych Firm”, już po raz szósty, znalazła się firma Kongsberg Automotive Pruszków, która na swoim koncie ma także Złoty Certyfikat.

Szósty już z kolei certyfikat „Solidnej Firmy” jest dla nas bardzo istotnym wyróżnieniem. Tytuł ten to poświadczenie, że w naszej codziennej pracy kierujemy się zasadami etyki biznesu, a nasi klienci mogą utożsamiać nas z rzetelnością, uczciwością, wiarygodnością oraz terminowością w regulowaniu zobowiązań. – powiedziała Magdalena Krzyżanowska-Celmer, Dyrektor HR i Administracji w Kongsberg Automotive Pruszków.

Jak wynika z raportu „Portfel należności polskich przedsiębiorców”[1], polscy przedsiębiorcy nadal mają spore problemy, jeśli chodzi o terminowość w regulowaniu zobowiązań wobec kontrahentów. W IV kwartale 2016 r. średni czas oczekiwania na zapłatę wydłużył się o ponad tydzień w porównaniu do poprzedniego kwartału i wyniósł 3 miesiące i 3 dni. Jednocześnie wzrósł też odsetek faktur niezapłaconych w terminie. Jak wskazują eksperci, w obliczu takich danych, certyfikaty takie jak „Solidna Firma” są istotnym wsparciem dla polskich przedsiębiorców w nawiązywaniu pozytywnych kontaktów z otoczeniem.

[1] Projekt badawczy: Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz Krajowego Rejestru Długów, styczeń 2017, https://krd.pl/Centrum-prasowe/Raporty/2017/Portfel-naleznosci-polskich-przedsiebiorstw—styczen-2017.