Koncert, warsztaty kulinarne oraz targi modowe

Fot. Stacja Mercedes

Sympozjum Sportu Pozytywnego, koncert KDMS, warsztaty kulinarne oraz targi modowe z panelami dyskusyjnymi o młodych polskich projektantach – tak przedstawia się harmonogram ciekawych wydarzeń w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu, zaplanowanych na najbliższy długi weekend. To będą na pewno dni pełne wrażeń dla tych, którzy odwiedzą letni pawilon Mercedesa na Powiślu.

 Dlugi_weekend_w_Stacji_Mercedes_2 Dlugi_weekend_w_Stacji_Mercedes_3

Długi weekend w Stacji Mercedes rozpocznie się w sportowej atmosferze. W czwartek, 14 sierpnia letni pawilon Mercedesa organizuje Sympozjum Sportu Pozytywnego. Od 17.00 do 20.00 w ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w badaniu poziomu stresu i koncentracji oraz podyskutować na temat psychologii sportu. Czy istnieje coś takiego jak mentalność zwycięzcy – między innymi o tym z gośćmi Stacji podyskutują eksperci. O 19.30 do rozmowy dołączą Nikodem Pałasz, zajmujący się na co dzień zarządzaniem karierami i budowaniem wizerunku sportowców oraz Paweł Habrat, psycholog społeczny, ekspert
w dziedzinie psychologii sportu, który współpracował między innymi z polską piłkarską reprezentacją podczas EURO 2012, Polonią Warszawa oraz Jagiellonią Białystok.

Piątek, 15 sierpnia, tradycyjnie już w Stacji dedykowany będzie fanom muzyki. Tym razem przed publicznością letniego pawilonu Mercedesa o godzinie 20.00 wystąpi The KDMS – czyli nie lada gratka dla fanów muzyki nu-disco. Wokalistka Kathy Diamond oraz producent Max Skiba mogą się pochwalić pozytywnymi opiniami takich producentów i DJ’ów jak Tenasnake, Erol Alkan, Aeroplane a nawet Madonna. Niemieccy dziennikarze opisują ich jako indie disco odpowiedź na Adele, czy zespół-klucz łączący współczesną muzykę klubową z doskonałymi kompozycjami, porównując ich przy okazji do Moloko. To będzie na pewno interesujące muzycznie wydarzenie i ciekawe jakie wrażenie artyści zrobią na wymagającej publiczności w Stacji Mercedes.

 

W sobotę, 16 sierpnia już od 12.00 zapraszamy na warsztaty gotowania dla najmłodszych. Przez dwie godziny dzieci będą miały okazję stawiać pierwsze kroki w świecie kulinarnym i przyrządzić pyszną niespodziankę dla rodziców – przygotują pod okiem profesjonalisty autorską pizzę. Między godziną 15.00 a 17.00 odbędzie się Live Cooking, podczas którego szef kuchni Stacji Mercedes – Maciej Szadkowski, da inspirujący pokaz gotowania. Po tak dużej dawce jedzenia wypadałoby się nieco poruszać. Dlatego od godziny 18.00 instruktorzy z Salsa Libre zapraszają na wspólną naukę salsy.

 

W niedzielę, 18 sierpnia, nie lada gratka dla miłośników mody. Od 11.00 do 18.00 trwać będą targi mody we współpracy z TFH Tymczasowym Butikiem. Młodzi projektanci będą prezentować swoje ubrania na specjalnych stoiskach, a ci, którzy lubią się wyróżniać i mieć niepowtarzalny styl, odnajdą się w punkcie DYI – „Zrób sobie tiszert”. O 15.00 odbędzie się panel dyskusyjny
z młodymi projektantami, którzy opowiedzą o tym, jak z sukcesem rozpocząć budowanie swojej marki modowej w Polsce. Dodatkową atrakcją podczas wydarzenia będzie także fotograf modowy, który każdemu chętnemu zrobi profesjonalną sesję zdjęciową.

 

Jak widać najbliższy weekend na pewno będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich tych, którzy w tych dniach odwiedzą Stację Mercedes na warszawskim Powiślu. Lato i długie weekendy w mieście wcale nie muszą być nudne. Serdecznie zapraszamy do Stacji Mercedes.

 

***

Stacja Mercedes przez całe lato (do 7 września 2014) oferować będzie spotkania z wyjątkowymi osobami, koncerty, projekcje filmowe, spektakle, gry miejskie oraz atrakcje dla najmłodszych. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania będzie można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, CLA i GLA.

 

STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

 

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń odbywających się na Stacji Mercedes znajdują się na stronie www.stacjamercedes.pl oraz na facebook.pl/StacjaMercedes, twitter.com/StacjaMercedes i http://instagram.com/stacjamercedes