Kolekcja tenisowa marki 4F i Łukasza Kubota

Fot. 4F

Projektanci marki 4F podjęli się przygotowania kolekcji tenisowej według wskazówek Łukasza Kubota – nowego ambasadora marki. Już w tym sezonie, na kortach tenisowych świata, królować będą polskie akcenty!

 SS14_Łukasz Kubot_24.07 (3) SS14_Łukasz Kubot_24.07 (4)

Tenis jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w której istotną rolę odgrywa klasyka i elegancja kroju, połączona z wygodą i funkcjonalnością. Moda na korcie zawsze była niemal równie ważna jak rozgrywane sety, a wypracowane standardy i swoisty dress code stały się na tyle popularne, że wiele elementów z koszulką polo na czele, przeniknęły również do współczesnej mody codziennej. Dlatego też linia ubrań powstała przy ścisłej współpracy z tenisistą, który jasno określił własne oczekiwania co do designu, materiałów i form. Sportowiec aktywnie uczestniczył w procesie przygotowawczym i pierwsze propozycje modeli  sprawdził już podczas tegorocznego turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach Wimbledonu. Ten wielkoszlemowy turniej odwołuje się do wielu tradycji tenisa, a w stroju kultywuje obyczaj białego dress code’u. Podczas niedawnych rozgrywek, Łukasz Kubot miał więc okazję skoncentrować się na funkcjonalności wybranych materiałów, aby w następnej kolejności, wraz ze sztabem projektantów marki 4F, móc pracować nad designem kolekcji. W efekcie powstała kolekcja dedykowana tenisiście, w której zobaczymy go w wielu tegorocznych pojedynkach na światowych kortach. W 2015 roku, na jej bazie powstanie linia męska kolekcji tenisowej „Customized by Łukasz Kubot”, która trafi na sklepowe półki.

SS14_Łukasz Kubot_24.07 (5) SS14_Łukasz Kubot_24.07 (7)

W skład kolekcji tenisowej wchodzi linia do gry dziennej i gry nocnej, całość zawiera pięć zestawów obejmujących t-shirty, spodenki i czapki. Natomiast w planach jest jej rozszerzenie o projekty koszulek polo, dresów, frotek i toreb sportowych. W całej kolekcji dominuje ulubiona kolorystyka Łukasza Kubota, a więc: turkus, malina, soczysta zieleń, wzbogacona dodatkowo o motywy geometryczne, wyrażające dynamikę typową dla tenisowych pojedynków. Inspiracją dla linii nocnej z kolei był… kosmos. Ambasador marki jest zodiakalnym bykiem, dlatego projekty nawiązują do wyraźnej na nieboskłonie konstelacji gwiazd. Całość jest iście kosmiczna!

 

Cała kolekcja została wykonana przy użyciu materiałów technicznych, istotnych podczas aktywności sportowych. W koszulkach zastosowano lekką i szybkoschnącą tkaninę, zapewniającą prawidłowe odprowadzenie wody na zewnątrz materiału bez wrażenia jego przywierania. Dla lepszej wentylacji, wykorzystano elementy siatki, natomiast dla większego komfortu, stroje zostały wykończone niepowodującymi otarć, płaskimi szwami. Wybór szortów został skomponowany tak, aby zachować możliwość dowolnych zestawień z górnymi częściami strojów. Tutaj również ważną rolę odgrywa delikatny i przewiewny materiał, zapewniający komfort podczas użytkowania. Dzięki zaangażowaniu ze strony Łukasza Kubota, modele kolekcji są zaprojektowane i skrojone w sposób zapewniający doskonałą swobodę ruchu – tak istotną w sporcie jakim jest tenis.

 

W planach rozpoczętej współpracy z tenisistą znajduje się również stworzenie stylizacji na spotkania formalne i konferencje. Wśród nich, główną rolę odgrywać będą fasony marynarek, za których przygotowanie odpowiada Dyrektor Kreatywny Marki – Ranita Sobańska. W krojach dominować będzie połączenie pierwiastka sportowego z elegancją, a szczególny nacisk zostanie położony na detale i ciekawe struktury materiałów. Kontrastujące kolory podszewek, napy i niestandardowe guziki, a do tego poszetki  – wszystko to zapewni nietuzinkowy miks różnych stylów, przełamujący nowoczesną stylistykę dozą retro.

 

Propozycje marki idą w parze z najnowszym trendem na sportowy szyk, pełen swobodnych interpretacji sylwetek zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportu. Współpraca z tenisistą, Łukaszem Kubotem jest kolejnym krokiem w kierunku współpracy ze sportowcami – kooperacją uwzględniającą pełne spektrum oczekiwań zawodników.

 

Dodatkowo tutaj znajduje się materiał video z backstage’u sesji: https://www.youtube.com/watch?v=xq_4b7c9uo8