Kolejni artyści WROsoundu: MILOMAILO & RIDDIM BANDITS i BABU KRÓL

Fot. WROsoundu

Na półmetku ogłoszeń tegorocznej edycji WROsoundu zapowiadamy występ Babu Króla oraz MiloMailo z zespołem Riddim Bandits. Artyści dołączą tym samym do formacji: NERVY, notopop, We Draw A oraz Kristen.

Babu Król, wspólny projekt ikon polskiej alternatywy Budynia i Bajzla, pojawi się na scenie Impartu 24 października. Założona przed trzema laty formacja ma na koncie świetnie przyjętą płytę „STED” poświęconą twórczości wybitnego polskiego poety Edwarda Stachury. Artyści nie podchodzą do poezji Stachury na klęczkach, mocno i odważnie przekształcają wiersze, czyniąc je znacznie przystępniejszymi dla współczesnego widza i słuchacza. Babu Król, ze względu na ścisłe związki Budynia z Wrocławiem, reprezentować będzie lokalną scenę muzyczną.

Na WROsoundzie Babu Król pojawią się z materiałem z nowej płyty zatytułowanej „Baobab”. Tym razem w całości autorski album złożony jest z emancypacyjnych manifestów. O czym teraz śpiewają Bajzeli Budyń? – O tym, że życie to ruch, że nie ma jak odpuścić sobie „spinę”, że jak się czymś „jarasz”, to czujesz, że żyjesz! O tym, że „żegnaj Gienia, świat się zmienia”, że jesteśmy dostępni tylko w tej jednej wersji i warto o nią dbać, że fantazje to nie rzeczywistość! I tak dalej…– mówi Budyń o nowym krążku.

25 października wystąpi zaś przedstawiciel wrocławskiej sceny hiphopowej MiloMailo. Od 1999 roku tworzący różne undergroundowe projekty, w 2006 rozpoczął współpracę z GPD, która dwa lata temu pozwoliła mu na wydanie debiutanckiej płyty „Kamień milowy”. Często koncertuje z Natural Dread Killaz
i Mesajah. Jak sam mówi, inspiracje czerpie z natury: gór, morza, czy jezior. –W górach, nad morzem, czy jeziorem szukam wdechów, natury, równowagi chwili, tych rzeczy, których gołym okiem czasem nie widzimy – słyszymy w utworze „Jestem”. MiloMailo nagrywa właśnie drugą płytę, która powstanie również jako efekt współpracy rapera z GPD. Na WROsoundzie artyście towarzyszyć będzie zespół Riddim Bandits.

To półmetek muzycznych „ogłoszeń”. Podczas WROsoundu zagra bowiem aż 12 zespołów z kręgu szeroko pojętej alternatywy. Kolejni artyści zostaną ujawnieni już w przyszłym tygodniu.

Już niedługo, bo w 2016 roku, Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Festiwal ten chce przygotować nas do tego wydarzenia, prezentując naturalność inspiracji przepływających z Odrą przez niemal pół Europy. WROsound ma szansę stać się jednym z najważniejszych instrumentów w wielkiej symfonii święta europejskiej kultury. Impreza powraca w nowej formule, z nowym szefem artystycznym, nowymi brzmieniami i pod skróconą, ale poszerzającą horyzont nazwą – WROsound. Nie ogranicza jej już określenie „wrocławski”, które jednoznacznie wskazywało na geograficzną przynależność do danego miejsca.

Więcej szczegółów na temat kolejnych wykonawców już wkrótce, tymczasem najnowsze wiadomości można śledzić na Facebooku festiwalu: https://www.facebook.com/WROsound