Kolejne zamówienie RRprojekt na pompy procesowe Watson-Marlow

Watson-Marlow, wiodący producent pomp przemysłowych, dostarczył swoje urządzenia firmie RRprojekt, która specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych dla przemysłu. Pompy procesowe Watson-Marlow zastąpią stare urządzenia, które nie były w stanie sprostać wymaganiom bardzo precyzyjnego procesu lakierniczego.

RRprojekt jest firmą zajmującą się inżynierią energetyczną i specjalizującą się w lakiernictwie przemysłowym. Z usług RRproject korzystają renomowane firmy przemysłu samochodowego, a także inne zakłady produkcyjne – wśród głównych klientów występuje Stomil Sanok, Bombardier czy Solaris.

Firma Stomil Sanok spotkała się z problemem przy aplikacji farb wodnych na uszczelki. Jest to bardzo precyzyjny proces, ponieważ części są bardzo małe, a uzyskana warstwa farby musi być bardzo cienka. Proces produkcyjny z dotychczas stosowanymi urządzeniami był często przerywany, dochodziło do przestojów, a to miało wpływ na obniżenie wydajności pracy. Aby zapobiec podobnym sytuacjom RRprojekt dostarczyła firmie komory lakiernicze wyposażone w pompy procesowe 520U/L. Pompy Watson-Marlow zostały już wypróbowane w innym zakładzie RRprojekt i przyniosły oczekiwany rezulatat, dlatego też i tym razem zdecydowano się na ich wdrożenie. Pompy Watson-Marlow gwarantują nieprzerwaną produkcję, bez przestojów i usterek, co w rezultacie sprawia, że inwestycja w jakość zwraca się w dłuższej perspektywie czasowej. W zakładach RRprojekt pompy Watson-Marlow pracują już przez 7 lat 24 godziny na dobę bez żadnych przestojów czy usterek. Takie rozwiązania technologiczne gwarantują zakładom pewność i bezpieczeństwo produkcji.

Model 520U/L pompy procesowej Watson-Marlow wyposażony jest w elastycznie zamontowane rolki ze stali nierdzewnej, które zapewniają precyzję i dokładne pompowanie. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala na utrzymanie niskich prędkości obrotowych, co przekłada się na wydłużenie okresu użytkowania rurki i zapewnia niezawodność systemu. Pompy procesowe z serii 500 firmy mają bardzo szerokie zastosowanie – od biotechnologii i przetwarzania produktów spożywczych, przez lakiernictwo przemysłowe, a kończąc na uzdatnianiu wody i oczyszczaniu ścieków. Pompy Watson-Marlow charakteryzują się wysoką odpornością na substancje żrące, są także wyjątkowo trwałe i sprawdzają się w trudnych warunkach środowiskowych.

Robert Kalamus, wspólnik RRprojekt, wyjaśnił że przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych pomp cena odgrywała drugorzędną rolę, ponieważ jakość w produkcji jest najważniejsza. Pracownicy są zadowoleni ze zdalnego pulpitu, który pozwolił na oddzielenie „brudnej” części produkcji od operatora, który zdalnie może kontrolować aplikację. ”Przez długi czas korzystaliśmy z innych pomp, ale nie były one w stanie sprostać wymaganiom tak precyzyjnych aplikacji. Pewność i bezpieczeństwo produkcji sprawiła, że postanowili rozszerzyć zastosowanie technologii Watson-Marlow na kolejny zakład” – powiedział Robert Kalamus.