Koleje Mazowieckie na Dni Transportu Publicznego

W najbliższy weekend odbędą się Dni Transportu Publicznego, które poprzedzają przypadający na poniedziałek, 22 września, Światowy Dzień bez Samochodu. Koleje Mazowieckie wspólnie ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej są organizatorem tzw. dnia kolejowego.

Pierwszy pociąg specjalny do Konstancina – Jeziorny (stacja Jeziorna) wyruszy z Warszawy Zachodniej w niedzielę 21 września o godz. 9.31 (peron 4). Podróż potrwa około 40 minut. Podczas jazdy odbędzie się debata poświęcona możliwości rozwoju połączeń kolejowych w aglomeracji warszawskiej. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz samorządowych – w tym m.in. wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk, eksperci, kolejarze i dziennikarze. Na miejscu, czyli w Konstancinie – Jeziornie, będzie czekał przewodnik, który oprowadzi grupę po starej części uzdrowiska oraz na okolicznościowy piknik. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie także możliwość obejrzenia linii służącej do przewozu węgla od stacji Jeziorna do elektrociepłowni na Siekierkach.

W sobotę, 20 września, odbędzie się gra miejska. Start o godz. 10.30 z zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38. Gra odbędzie się pod hasłem prowadzonej obecnie kampanii społecznej: „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Tego dnia uczestnicy będą mogli odwiedzić również stoisko Kolei Mazowieckich.

Szczegółowy plan imprezy wraz z rozkładem jazdy pociągów specjalnych i sposobem rezerwacji miejsc dostępne są na stronie internetowej Stowarzyszenia Sympatyków Komunikacji Szynowej www.ssks.org