Karta nie tylko paliwowa

Karty paliwowe to nie tylko narzędzie umożliwiające bezgotówkowe regulowanie opłat za benzynę czy olej napędowy. Zakres ich funkcjonalności jest coraz większy, czego doskonałym przykładem jest karta euroShell. Dzięki oferowanym przez Shell usługom, przedsiębiorstwo może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Swoją popularność karty paliwowe zawdzięczają szerokiemu zakresowi usług, z którego dzięki nim można skorzystać. Są one narzędziem bezgotówkowego rozliczania zakupu paliwa, produktów i usług na stacjach benzynowych. To jednak tylko ułamek możliwości, jakie karty dają przedsiębiorcom. Jedną z kart, posiadającą kompleksową ofertę skierowaną do firm z branży transportowej, jest karta euroShell.

„Z kartą euroShell kierowca może przejechać przez całą Europę bez martwienia się o stan portfela. euroShell umożliwia bowiem bezgotówkowe regulowanie płatności m.in. za zakupy paliw, płynów eksploatacyjnych pojazdu, a także za opłaty drogowe” – powiedziała Ewa Galanty, Marketing Manager euroShell Card na Polskę, Ukrainę oraz kraje nadbałtyckie – „Tak kompleksowe rozwiązanie znacznie ułatwia zarządzanie flotą pojazdów, niezależnie od jej wielkości, a także usprawnia pracę kierowców” – dodała.

Serwisy drogowe z euroShell

W Polsce kartą euroShell można uiszczać opłaty za viaTOLL oraz autostrady A1 i A2. Ponadto, klienci posiadający kartę euroShell, mogą w sposób bezpośredni lub za pomocą urządzenia pokładowego,  bezgotówkowo rozliczać opłaty i podatki za kursy po trasach w całej Europie. Użytkownicy karty mogą także regulować płatności za przejazdy przez tunele i mosty oraz dokonywać rezerwacji przepraw promowych, mając do wyboru ponad 1200 połączeń. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala na zredukowanie do minimum wszystkich formalności na trasie.

 

Nie bez znaczenia są także usługi pomocy drogowej świadczone w 40 krajach w Europie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Usługi obejmują naprawy mechaniczne, a także holowanie. Posiadaczom kart paliwowych Shell oferuje również serwis zwrotu podatku VAT z transakcji zagranicznych, m.in. za paliwo i  opłaty drogowe. To wygodne rozwiązanie, ponieważ klienci otrzymują z każdego kraju tylko jedną fakturę, co usprawnia zarządzanie kosztami  i przyspiesza zwrot podatku VAT. Ponadto, z kartą euroShell możliwy jest także zwrot akcyzy z zakupionego oleju napędowego w jednym z 6 państw europejskich: Belgii, Francji, Słowenii, Włoch, Hiszpanii oraz Węgier.

Wygoda i bezpieczeństwo transakcji

Wielość opłat, a co za tym idzie – rachunków i faktur, może przyprawiać właścicieli flot o zawrót głowy. Z kartą euroShell procesy administracyjne we flotach są znacznie prostsze – informacje o wszystkich dokonanych transakcjach klient otrzymuje na fakturach zbiorczych. Ponadto, istnieje możliwość wyboru elektronicznej formy otrzymywania faktur, co ułatwia sposób ich rozliczania.

Klienci darzą zaufaniem euroShell także za sprawą wysokiego poziomu bezpieczeństwa przeprowadzanych opłat. Każdy z klientów posiada swój indywidualny kod  PIN, a także ma możliwość kontroli użycia karty poprzez aplikację Shell Card Online. Za pomocą jednego kliknięcia menedżer floty może określić za jakie produkty i usługi kierowcy będą mogli zapłacić kartą euroShell. Co więcej, w ramach struktury euroShell, o bezpieczeństwo zakupów dbają także specjalne zespoły przeciwdziałające możliwym nadużyciom.

Oszczędzanie z Shell FuelSave Partner

Karta euroShell zintegrowana jest z zaawansowanym systemem telematycznym Shell FuelSave Partner, który umożliwia ograniczenie kosztów związanych z zakupami paliwa. Dzięki analizie zebranych danych w czasie rzeczywistym, operatorzy flotowi mogą zmniejszyć zużycie paliwa aż do 10%, zredukować emisję dwutlenku węgla oraz zoptymalizować wydajność kierowcy i podnieść efektywność floty.

Karta paliwowa i nowe technologie

Z kartą euroShell zostały zintegrowane także usługi online. Jedną z nich jest aplikacja Shell Card Online, która została stworzona do zarządzania kartami paliwowymi. Umożliwia ona zamawianie nowych kart oraz blokowanie i wymianę skradzionych. Za pomocą Shell Card Online klient ma możliwość otrzymywania szczegółów dokonanych transakcji, a także tych związanych ze zużyciem paliwa. Innym narzędziem online jest aplikacja Motorist, działająca na systemach iOS lub Android, która pozwala na błyskawiczną lokalizację najbliższej stacji Shell.

50 lat doświadczenia Shell w dziedzinie kart paliwowych pozwoliło na stworzenie zintegrowanych systemów zarządzania zużyciem paliwa oraz serwisami drogowymi. Karta euroShell to  sprawdzone narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i redukcję kosztów firmy.