Kamień milowy Emirates SkyCargo w transporcie szczepionek przeciwko COVID-19

Samolotami Emirates przetransportowano już 150 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19

 6 lipca 1885 był historyczną datą dla współczesnej medycyny. Był to dzień, w którym Louis Pasteur podał pierwszą szczepionkę atenuowaną pacjentowi. W ciągu następnych 135 lat nastąpił skokowy rozwój szczepionek przeciwko różnym chorobom. Podczas pandemii COVID-19, naukowcy z całego świata ścigali się, aby opracować szczepionki, które pomogą zwalczyć pandemię COVID-19. Emirates SkyCargo odegrały kluczową rolę w dystrybucji tych szczepionek z zakładów produkcyjnych do miejsc na całym świecie, w szczególności do krajów rozwijających się. Dział frachtowy Emirates przewiózł przez Dubaj 150 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19.

Najważniejsze fakty związane z transportem szczepionek przeciw COVID-19:

  • Ponad 600 ton szczepionek przeciwko COVID-19 przetransportowano samolotami Emirates, odpowiada to 150 milionom dawek;
  • Szczepionki przeciwko COVID-19 zostały wysłane do ponad 80 miejsc docelowych na 6 kontynentach;
  • Przewieziono ponad 3500 opakowań szczepionek przeciwko COVID-19;
  • Przetransportowano 6 różnych szczepionek przeciwko COVID-19.

Emirates SkyCargo są światowym liderem w transporcie lotniczym farmaceutyków wrażliwych na temperaturę, w tym szczepionek przeciw COVID-19. Przewoźnik lotniczy ma w swoim hubie w Dubaju dedykowaną infrastrukturę z certyfikatem GDP do obsługi farmaceutyków. Nawet w szczycie pandemii COVID-19 linie codziennie przewoziły 200 ton farmaceutyków.

W styczniu 2020 r. Emirates SkyCargo połączyły siły z DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, tworząc Dubai Vaccine Logistics Alliance, którego celem jest szybki transport szczepionek przeciwko COVID-19 przez Dubaj do krajów rozwijających się. Emirates SkyCargo podpisały w lutym 2020 r. porozumienie z UNICEF, by przyspieszyć transport szczepionek przeciwko COVID-19.