Czy kamera może wysyłać e-maile?

Conceptronic wprowadził na rynek nową kamerę IP do zastosowania w domu lub małym biurze. Dzięki detektorowi ruchu i diodom IR urządzenie świetnie poradzi sobie podczas nocnych godzin monitoringu. Materiał z kamery rejestrowany jest w jakości HD.

Bezprzewodowa kamera Conceptronic (CIPCAM720PTIWL) to idealne, budżetowe rozwiązanie do monitorowania domu lub biura. Urządzenie nagrywa filmy w rozdzielczości 1280 x 720, dzięki czemu obraz z monitoringu jest wyraźny i zawiera dużo szczegółów. Obrotowa głowica kamery porusza się 340° w poziomie i 90° w pionie, oferując szeroki zakres obserwowanych obiektów.

Dzięki wbudowanym diodom IR oraz detektorowi ruchu sprawnie radzi sobie podczas nocnych godzin monitorowania. Po wykryciu ruchu w pomieszczeniu natychmiast wysyła zdjęcie na e-mail lub serwer FTP. W ten sposób podczas nieobecności możesz bacznie śledzić zachowanie swojego dziecka lub obserwować newralgiczne miejsca swojego domu, garażu czy biura. Urządzenie oferuje również komunikację dwukierunkową audio, dzięki czemu sprawdzi się jako „niania” dla dzieci lub podczas kontaktu z osobami starszymi.

Wraz z zakupem kamery użytkownik otrzymuje dostęp do usługi „darmowej chmury”. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zapisania filmu w internecie, dzięki czemu można odtworzyć zapisany obraz z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku włamania i kradzieży kamery, nie musimy się martwić, że złodziej ukradł również zapisany materiał.

Konfiguracja kamery (plug&play) jest banalnie prosta, ogranicza się do podłączenia do sieci i zeskanowania kodu QR. Urządzenie współpracuje z wszelkimi smartfonami, tabletami, laptopami, dzięki czemu masz stały podgląd z monitoringu bez względu na miejsce i czas. Dodatkowo użytkownik otrzymuje dostęp do oprogramowania, które umożliwia rejestracje obrazu z maksymalnie 64 kamer.

Cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 349 zł.