Japońskie Kadry

Fot. Anna Lewiak – Przelamac Lek I miejsce

Ogłoszono oficjalnie wyniki pierwszej edycji konkursu foto-graficznego Japońskie Kadry. Zadaniem uczestników było przesłanie fotografii przetworzonej cyfrowo, która będzie nawiązywała do japońskich motywów i symboliki. Na konkurs spłynęło ponad 300 prac, z których Jury wybrało zwycięzców. Nagrodę Główną (monitor graficzny NEC) otrzymała Anna Lewiak za pracę Przełamać Lęk. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w dniu 26 września w Krakowie podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

Jury składające się z ekspertów powołanych z firm: NEC, COREL, WACOM, DEPOSITPHOTOS.PL oraz przedstawicieli Organizatora po długotrwałych dyskusjach wybrało laureatów konkursu Japońskie Kadry. Uczestnicy Konkursu mogli nadsyłać prace przetworzone cyfrowo, m.in.: wykonane metodą wielokrotnej ekspozycji, fotokolaże, a także fotografie z dodanymi lub usuniętymi obiektami. Tematy prac docelowych (już zmodyfikowanych cyfrowo) nawiązywały do motywów i symboliki związanej z historią, sztuką i kulturą Japonii.
Lista Laureatów i Nagrody:

I miejsce:
Przełamać Lęk – autorka Anna Lewiak
Nagroda Główna: Monitor graficzny NEC SPECTRAVIEW 232

II miejsce:
Gniazdo – autorka Dorota Pyra
Nagroda: Oprogramowanie CorelDRAW Graphics Suite X7 PL

III miejsce:
Góra Fuji – autorka Bogusława Kwiatkowska-Baster
Nagroda Oprogramowanie: Corel Painter X3

Nagroda specjalna:
Geisha – autorka Edyta Pilichowska
Nagroda specjalna firmy WACOM Tablet Piórkowy Wacom Intuos Pro S

Nagroda specjalna:
Bonsai – autor Andrzej Gordon
Nagroda specjalna firmy DEPOSITPHOTOS.PL

Podlaska Godzilla – autor Grzegorz Sułkowski
Nagroda specjalna firmy DEPOSITPHOTOS.PL oraz Wyróżnienie

Wyróżnienia:
Japan for the Little – autor Robert Stożek
Kino iskra – autor Przemysław Tyler
Nagrody książkowe od Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz
roczna prenumerata magazynu TORII.

Konkurs Japońskie Kadry był objęty Patronatem Honorowym Ambasady Japonii w Polsce oraz zorganizowany w ramach obchodów Roku Wymiany pomiędzy Grupą Wyszehradzką i Japonią.
Sponsorami w konkursie byli: NEC Display Solutions, Corel, Depositphotos.pl, Wacom, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Patronat Medialny objęli: Magazyn Photoshop Pro, Magazyn Torii i portale: www.swiatobrazu.pl, www.japonia-online.pl, www.graffus.com oraz www.signs.pl.
Organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie i zaprasza w przyszłym roku na kolejną edycję Japońskich Kadrów.

Wszystkie nagrodzone prace można zobaczyć na stronie: www.japonskiekadry.pl