IV Edycja konkursy Anioły Farmacji i Anioły Medycyny już rozpoczęta

Już od 1 września pacjenci mogą zgłaszać wyróżniających się ponadstandardową wiedzą i empatią farmaceutów i lekarzy do tytułu Anioła Farmacji i Anioła Medycyny. To jedyna w Polsce społeczna nagroda, która w zeszłym roku zmobilizowała aż 120 tys. pacjentów do oddania swoich głosów.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem: Człowiek – Zdrowie – Miłość. „Człowiek-lekarz, człowiek-farmaceuta, człowiek-pacjent, zdrowie w ujęciu holistycznym i miłość, bez której nie ma zdrowia” – podkreśla Adam Górczyński, pomysłodawca nagrody oraz redaktor naczelny „Mody na Zdrowie” i „Mody na Farmację”, patronów merytorycznych nagrody. 

 

Zgłoszenie wybranego farmaceuty lub lekarza do konkursu Anioły Farmacji i Anioły Medycyny to wyjątkowy sposób na wyrażenie swojej wdzięczności i nadanie słowu dziękuję jeszcze większej wartości. Zachęcamy wszystkich do uhonorowania spotkanych przez nas specjalistów zgłoszeniem do tytułu Anioła Farmacji i Anioła Medycyny poprzez formularze dostępne na stronach www.fundacja-anioly.org, www.modanazdrowie.pl oraz w magazynie „Moda na Zdrowie”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada br. 

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń do nagrody zostanie nominowanych stu farmaceutów i stu lekarzy z całej Polski, którzy zdobyli największą liczbę głosów. Z tego grona Kapituła Honorowa Nagrody na podstawie prac konkursowych wybierze 10 laureatów w każdej kategorii. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali w przyszłym roku. W skład Kapituły Honorowej Nagrody wchodzą przedstawiciele nauki, autorytety społeczne i osobistości życia publicznego. Przewodniczącym Kapituły jest prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr hab. n. med. Jerzy Woy-Wojciechowski. 

 

Podczas wręczania nagród w poprzedniej edycji zwracał on uwagę, że: „Nasi pacjenci zgłosili aż 120 tys. głosów na osoby, które pokazują nie tylko, że są dobrymi z zawodu aptekarzami i lekarzami, ale mają coś więcej – wielkie serce, czas i coś, co sprawia, że możemy ich nazwać aniołami. Oni dają pacjentom to wszystko, co sprawia, że chorzy nie spotykają się za wcześnie z tymi aniołami, które mają skrzydła”. 

 

Nagroda Anioły Farmacji i Anioły Medycyny ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku środowiska medycznego. Trzecia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. Mamy nadzieję, że w tym roku nagroda zyska jeszcze większy zasięg. Zeszłoroczna Gala uzyskała honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej. 

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny. Wśród patronów medialnych czwartej edycji nagrody znalazły się: TVP 2, PR Program 1, Wirtualna Polska, newsrmtv, Zwierciadło, Świat Medycyny, abczdrowie.pl, tak dla zdrowia.