IT na prowadzeniu. Rośnie liczba ofert pracy dla specjalistów ds. Obsługi Klienta

Drugi kwartał 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku, przyniósł 126% wzrost liczby ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl. W porównaniu z ubiegłym kwartałem ich liczba podwoiła się. Najwięcej – 38% było adresowanych do reprezentantów IT oraz Nowoczesnych Technologii. Trzykrotnie wzrosła liczba ofert pracy w kategoriach Obsługa Klienta oraz Logistyka / Zakupy / Transport.

IT niezmiennie na pozycji lidera

Specjaliści IT pozostają najbardziej poszukiwaną przez firmy grupą zawodową. Od kwietnia do czerwca tego roku liczba ofert dedykowanych kandydatom z tej kategorii stanowiła 38% i w porównaniu do pierwszego kwartału wzrosła ona o 22%. Przede wszystkim poszukiwano programistów, software engineerów oraz testerów.

Poszukiwani także doradcy klienta

Potrojenie liczby ofert pracy z kategorii Obsługa Klienta sprawiło, że odnotowała ona na równi z kategorią Logistyka / Zakupy/ Transport, najdynamiczniejszy wzrost w stosunku do poprzedniego kwartału. 31% wszystkich ofert pracy to rekrutacje pracowników do działów obsługi klienta. Tutaj poszukiwano przede wszystkim doradców klienta oraz specjalistów ds. Obsługi Klienta.

3 razy więcej ofert pracy w kategorii Logistyka / Zakupy / Transport

Liczba ofert pracy zwiększyła się 3-krotnie, a kategoria ta zajęła trzecie miejsce w zestawieniu kwartalnym z 30% udziałem  w całej puli ogłoszeń. Najczęściej poszukiwane zawody to kierowca, specjalista ds. zakupów oraz planista.

W ubiegłym kwartale w TOP 3 nie zmieściły się oferty pracy z kategorii Finanse / Księgowość / Controlling, chociaż zawód księgowa wciąż utrzymuje się w czołówce tych najbardziej poszukiwanych przez pracodawców rekrutujących wspólnie z monsterpolska.pl.

Centra Usług Wspólnych dynamicznie rekrutują

Na portalu monsterpolska.pl pracowników aktywnie poszukiwały Centra Usług Wspólnych oraz firmy outsourcingowe. Ponad 1/3 ogłoszeń to oferty pochodzące właśnie z tego sektora. Ich liczba, w stosunku do pierwszego kwartału, wzrosła o 8%. Najwięcej ofert pracy opublikowały one w kategorii Finase / Księgowość / Controlling (32%), IT/ Programowanie (29%) oraz Obsługa Klienta (13%). Firmy outsourcingowe poszukiwały zaś specjalistów IT/ Programowania (33%), Finansów/ Księgowości/ Controllingu (12%) i Inżynierów (9%).

Liczba ofert opublikowanych przez Centra Usług Wspólnych wzrosła trzykrotnie, zaś pochodzących z  firm outsourcingowych spadła o 10%.

Najbardziej pożądane zawody

W ubiegłym kwartale najczęściej poszukiwano programistów, inżynierów, przedstawicieli handlowych, doradców klienta oraz księgowych.