Intel Technology Poland najlepszym pracodawcą w kraju

Firma Intel Technology Poland zajęła pierwsze miejsce w Badaniu Najlepsi Pracodawcy, w kategorii przedsiębiorstw XXL (powyżej 1 000 pracowników). Podczas gali podsumowującej 9. edycję badania nagrodę odebrał Krzysztof Jonak, dyrektor regionalny Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. Tytuł Najlepszego Pracodawcy firma otrzymała już po raz czwarty.

Badanie Najlepsi Pracodawcy jest prowadzone w Polsce od 9 lat przez firmę Aon Hewitt. W tym roku wzięło w nim udział 108 firm i 59 581 osób. Ranking pracodawców został opracowany na podstawie badania zaangażowania pracowników, którego tegoroczny wskaźnik pośród Najlepszych Pracodawców ukształtował się na poziomie 77% (średnia dla wszystkich przebadanych organizacji wyniosła 50%).

„Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, to już po raz 4 otrzymujemy tytuł Najlepszego Pracodawcy wg AON Hewitt. Jest ono dla nas potwierdzeniem wysokich standardów naszej polityki HR. W działaniach HR koncentrujemy się na aktywnościach, które przełożą się na zwiększenie efektywności firmy i wspierają realizację jej strategii. Bezustannie doskonalimy warunki oferowane pracownikom, inwestujemy w ich rozwój, jednocześnie dbając o znakomitą atmosferę w pracy. Wiemy, że zaangażowanie pracowników jest podstawą naszego sukcesu i pozwala nam utrzymywać pozycję lidera w branży” – powiedział Michał Wiznerowicz, dyrektor HR w regionie EMEA w Intelu.

95% osób, które Intel zatrudnia w Polsce, pracuje w Gdańskim centrum R&D firmy. To jednocześnie największe centrum R&D Intela w Europie, w którym nad najnowszymi technologiami pracuje na co dzień ok. 1100 inżynierów. Dotychczas mieli oni udział w opracowaniu m.in. takich technologii jak USB 3.0, WiDi, HD Audio czy Intel Identity Protection.

Łącznie gdańskie centrum badawczo-rozwojowe Intela zatrudnia ponad 1 300 pracowników. Znaczną część z nich stanowią osoby, które jeszcze w trakcie studiów skorzystały z programu stażowego. Sukces Intela w Polsce jest więc oparty na wiedzy i umiejętnościach absolwentów polskich uczelni, którzy pod tym względem niczym nie ustępują swoim rówieśnikom z zagranicy.

Intel zwyciężył w Badaniu Najlepsi Pracodawcy w kategorii firm XXL. W pozostałych: duże przedsiębiorstwa, małe i średnie firmy, pierwsze miejsca zajęły odpowiednio firmy Towarzystwo Ubezpieczeń Link 4 i Xstream Sp. z o. o.