Intel i Opening Ceremony prezentują szczegóły cyfrowej bransoletki MICA

Opening Ceremony i Intel przedstawiły dzisiaj pełną listę funkcji urządzenia MICA (My Intelligent Communication Accessory) — inteligentnego, stylowego, luksusowego dodatku, który prezentuje zupełnie nową jakość urządzeń „wearable”. MICA jest piękną i inteligentną bransoletką, umożliwiającą nowoczesnym kobietom dostęp do wiadomości tekstowych, powiadomień Yelp i Gmail™, wydarzeń z Facebooka oraz Kalendarza Google™, za pośrednictwem dyskretnych powiadomień dostarczanych bezpośrednio na nadgarstek**.

Kobiecy dodatek technologiczny będzie dostępny na początku grudnia w Stanach Zjednoczonych, w butikach Opening Ceremony w Nowym Jorku i Los Angeles, wybranych salonach Barneys New York oraz internetowych sklepach OpeningCeremony.us i Barneys.com.

„Nasza pionierska współpraca z Opening Ceremony i wprowadzenie inteligentnej biżuterii, definiującej całą kategorię, zmienia technologię wearable w stylowy dodatek, który kładzie nacisk zarówno na design, jak i funkcjonalność” — powiedziała Ayse Ildeniz, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwoju biznesu i strategii, New Devices Group, Intel Corporation. „MICA odzwierciedla filozofię Intela, zgodnie z którą technologia powinna ulepszać biżuterię, tak, by urządzenia wearable były nie tylko łatwe w użyciu i przydatne, ale też pożądane”.

„Dzisiejsza nowoczesna kobieta ze szczególną precyzją wybiera swoje dodatki, zaś MICA jest manifestem piękna” — powiedział Humberto Leon, współzałożyciel i dyrektor kreatywny Opening Ceremony. „Segment wearable jest ekscytującą, szybko rozwijającą się kategorią, a uczestnictwo w procesie łączenia mody i technologii poprzez współpracę z Intelem było emocjonującym przeżyciem”.

„Technologie mobilne przewodzą wszystkim naszym działaniom. Problemem dla wielu potencjalnych użytkowników technologii wearable jest to, że urządzenia zazwyczaj nie są atrakcyjne wizualnie, za to często trudne w obsłudze” — powiedziała Daniella Vitale, dyrektor operacyjny i wiceprezes Barneys New York. „Założyciele Opening Ceremony, Carol i Humberto wspólnie z Intelem chcieli stworzyć coś funkcjonalnego, ale zarazem pięknego i eleganckiego. Jesteśmy podekscytowani faktem, że jako pierwsi mamy do czynienia z czymś, co odzwierciedla strategię oferowania pięknych, ekskluzywnych i unikatowych produktów, obraną przez Barneys!”

„MICA pełni funkcję rozszerzenia smartfona wtedy, kiedy noszenie telefonu nie jest zbyt wygodne” — powiedział Chris Penrose, wiceprezes, Internet of Things Solutions, AT&T. „Pozwala to użytkownikom odbierać wiadomości tekstowe i powiadomienia o e-mailach, dzięki czemu mogą pozostawać w kontakcie, a jednocześnie nosić na sobie modną biżuterię niemal na każdą okazję”.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.