Mam instalacje/Mam stację

Przełom na rynku autogazu. Jeśli dysponuje się flotą aut osobowych, dostawczych, ciężarowych, wózków widłowych bądź prowadzi się duże gospodarstwo rolne, można nie tylko zamontować w pojazdach instalację gazową LPG, ale także skorzystać z własnej stacji tankowania gazu.

Połączony potencjał dwóch firm

Elpigaz, producent instalacji gazowych i zbiorników oraz Bałtykgaz, firma  z wieloletnią tradycją oferująca budowę stacji i dostawę LPG najwyższej jakości połączyły siły i nawiązały współpracę. Ich nowatorska oferta „Mam instalacje/Mam stację” to pierwsza na rynku autogazu komplementarna oferta i kompleksowa obsługa. Jej zakres obejmuje wszystkie działania niezbędne do przystosowania i użytkowania pojazdów zasilanych autogazem i tankowanych na własnej stacji LPG. Potencjał  firm Elpigaz i Bałtykgaz doświadczenie, fachowość, wiedza oraz praktyka rynkowa zapewniają klientom profesjonalną obsługę, poczynając od wsparcia w doborze rozwiązań i sposobu finansowania, przez pomoc w realizacji inwestycji, na regularnej obsłudze i serwisie kończąc. Oferta jest przeznaczona dla klientów oczekujących obniżenia kosztów prowadzonej działalności oraz ceniących przy tym wygodę i bezpieczeństwo.

Walory autogazu

Gaz jest najtańszym z ogólnie dostępnych paliw do silników – jego cena od lat oscyluje poniżej połowy ceny benzyny czy oleju napędowego, a posiadanie własnej stacji LPG jeszcze tę relację poprawia. Tak duża różnica pomiędzy ceną gazu a innymi paliwami sprawia, że inwestycja w instalację gazową zwraca się w bardzo krótkim czasie, przynosząc oszczędności oraz obniżając koszty. Zmiana zasilania pojazdów z paliw tradycyjnych na paliwa gazowe sprzyja zmniejszeniu emisji spalin i ograniczeniu efektu cieplarnianego. Autogaz jest paliwem ekologicznym – wynika to głównie z prostej budowy chemicznej składników tego paliwa – propanu C3H8 i butanu C4H10 oraz pozbawienia potrzeby stosowania innych domieszek.

Wypowiedź Grzegorza Jarzyńskiego, Prezesa Zarządu Elpigaz:

Wyjątkowość nowatorskiej oferty Elpigazu i Bałtykgazu polega na tym, że jest kompletna. Z jednej strony wnosimy montaż instalacji LPG, a z drugiej budowę punktu tankowania. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie, począwszy od analizy ekonomicznej, przez dobór sposobu finansowania, adaptację pojazdów na zasilanie LPG, po serwis techniczny, gwarancyjny i pogwarancyjny.

Wypowiedź Romana Ślagowskiego, Prezesa Zarządu Bałtykgaz:

Wszystko to jest możliwe dzięki doświadczeniu obu firm na rynku autogazu i ich zaawansowaniu technologicznemu. To przekłada się na bardzo wysoką jakość świadczonych usług. Flota, wózki widłowe i agro to segmenty rynku, w których jakość pracy, jej ciągłość, efektywność przy jak najmniejszych stratach czasowych odgrywają zasadniczą rolę. Eliminujemy zatem przestoje, dojazdy do stacji zewnętrznych, kolejki przy dystrybutorach, a w przypadku ciągników i maszyn rolniczych rozwiązujemy problem zakazu poruszania się po drogach publicznych.