Inforsys zamierza nabyć polskie aktywa Stralfors

Inforsys zwrócił się do skandynawskiego operatora pocztowego PostNord z propozycją podpisania listu intencyjnego w sprawie nabycia wystawionych na sprzedaż aktywów firmy Stralfors. Przejęcie polskich operacji tej firmy pozwoli Inforsys umocnić się na krajowym rynku logistycznym i wejść z ofertą na bardzo atrakcyjny dla branży rynek zachodnioeuropejski.

 

„W związku z deklaracją PostNord o planowanej sprzedaży Stralfors zdecydowaliśmy się na zwrócenie się do szwedzko-duńskiego operatora z propozycją nabycia polskich aktywów tej firmy. Dla nas jest to m.in. możliwość rozszerzenia oferty w zakresie druków offsetowych” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu Inforsys.

 

Strategia rozwoju Inforsys na lata 2015 – 2016, zaakceptowana w bieżącym roku przez akcjonariuszy spółki, zakłada zarówno rozwój organiczny, jak i rozwój przez akwizycje – w wypadku pojawienia się odpowiednich aktywów spełniających wysokie standardy jakościowe Inforsys.

           

Szczurek dodał, że możliwe jest wykorzystanie umiejscowionej w Poznaniu drukarni Stralfors w celu wejścia na rynki zachodnioeuropejskie. „Cały czas myślimy o tym bardzo atrakcyjnym z naszego punktu widzenia rynku. Z uwagi na bliskość granicy i dobre skomunikowanie z naszym zachodnim sąsiadem, Poznań mógłby być dobrym punktem startowym, aby wejść z ofertą na rynek europejski” – powiedział.

 

Dodał, że ma nadzieję, że dość szybko uda się podpisać list intencyjny i przystąpić do due dilligence, tak aby ten proces zakończyć do końca II kwartału 2015 roku.

 

„Ewentualne przejęcie aktywów Starlfors nie wiązałoby się z żadnymi zagrożeniami dla Klientów tej firmy, z ich punktu widzenia proces ten powinien być niezauważalny” – podkreślił Szczurek.