Inauguracja roku kulturalnego 2014/2015

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy zaprasza na inaurację Roku Kulturalnego 2014/2015 na Ursynowie. Z tej okazji przygotowane zostały  wydarzenia kulturalne z udziałem wybitnych i cenionych polskich artystów. Inauguracja roku kulturalnego rozpocznie się w czwartek (11 września), a zakończy się w niedzielę (14 września).

 

W ramach IRK odbędą się następujące wydarzenia:

 

11 września, czwartek, godz. 18.00 – Wernisaż wystawy plastycznej Jolanty Johnsson – 25 lat pracy twórczej, Dom Kultury „Stokłosy”, ul. Lachmana 5

 

Jolanta Johnson jest malarką, doktorem sztuk pięknych, obecnie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej i projektowej w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Domeną główną artystki jest malarstwo, zajmuje się też rysunkiem i grafiką. Jej uogólnione, bliskie abstrakcji pejzaże charakteryzują wysmakowaną kolorystyką i fakturą. Bogactwo impulsów i wrażeń płynących przede wszystkim z natury artystka ujmuje w kompozycje uporządkowane i harmonijne.

 

12 września, piątek, godz. 18.00 – koncert pt. „Brunetki, blondynki – arie, piosenki i pieśni JANA KIEPURY”, Dom Kultury „Imielin”, ul. Dereniowa 6

 

Koncert w wykonaniu Jarosława Wewióry – tenor, słowa- Regina Gowarzewska, muzyka- kwartet smyczkowy ESCAPE. Jarosław Wiewióra jest wybitnym polskim artystą, który od 1998 roku licznie koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach krajowych i międzynarodowych. Odbył kilkanaście tournée po Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii i Niemczech. W swoim repertuarze posiada dzieła oratoryjno-kantatowe, operowe, operetkowe oraz cykle pieśni.

 

13 września, sobota,  godz. 18.00 – Dawnych Wspomnień Czar – koncert pt. „TANGO”, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na uboczu 3

 

W recitalu wystąpi Dorota Lulka z kwartetem Milonga Baltica. „Tango” to koncert najpiękniejszych tang argentyńskich, między innymi „La Cumparsita”, „Volver” czy „Libertango”, wybawiony z trywialności dzięki osobowości artystów i polskim tekstom. Niepowtarzalny klimat tego koncertu zbuduje fascynujący głos wokalistki i wirtuozeria zespołu.

14 września, godz. 19.00 – spektakl „POROZMAWIAJMY O MIŁOŚCI”, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14

 

Autor: Philippe Claudel, przekład: Beata Geppert, reżyseria: Romuald Szejd,

obsada: Agnieszka Wosińska, Sławomir Grzymikowski. Komedia obyczajowa grana z wielkim powodzeniem w Paryżu.

 

Mów mi o miłości… po 20 latach małżeństwa. Scena z życia małżeńskiego po powrocie małżonków do domu z przyjęcia „firmowego”. Alkohol rozwiązuje języki. 20 lat wspólnego życia na dobre i na złe: praca, dom, wychowanie dzieci, rywalizacja zawodowa a, przede wszystkim, kariera męża. Małżonkowie wyrzucają sobie wszystko, ranią się, ale nie potrafią bez siebie żyć. To jest ich sposób na wspólne życie, ich język miłości.

 

Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce kultury.