IKE z Legg Mason siódmy raz z rzędu liderem według rankingu „Rzeczpospolitej”

Już po raz siódmy Legg Mason Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych znalazło się na  pierwszym miejscu w prestiżowym rankingu produktów emerytalnych dziennika „Rzeczpospolita”. Indywidualne Konto Emerytalne w ramach Legg Mason Akcji wyróżniło się poziomem efektywności inwestycji, w ramach długoterminowego samodzielnego oszczędzania na „jesień życia”. Stopa zwrotu flagowego produktu firmy – IKE z Legg Mason Akcji od września 2004 do września 2014 wyniosła 139,6%, co było wynikiem lepszym o 27,6 punktów procentowych wobec kolejnego funduszu inwestycyjnego w rankingu w tym samym okresie.

Według „Rzeczpospolitej”, IKE z Legg Mason Akcji to najbardziej efektywny subfundusz, oferowany przez 10 lat na polskim rynku w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego. We wszystkich sześciu poprzednich analogicznych zestawieniach „Rzeczpospolitej” (13.11.2008, 19.11.2009, 15.11.2010, 10.11.2011, 15.11.2012 oraz 21.11.2013 r.) produkt ten, pod względem długoterminowych wyników, uplasował się również na pierwszej pozycji
w segmencie prywatnych rozwiązań emerytalnych dla klientów.

„Jak pokazują poprzednie edycje oraz najnowszy ranking, nasz model inwestycyjny jest niezwykle efektywny, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Na sukces w postaci tak dobrego wyniku składają się: stabilny zespół, wieloletnie doświadczenie i konsekwencja w stosowaniu sprawdzonego modelu zarządzania, niezależna od bieżących sytuacji rynkowych. Warto dodać, że im wcześniej zaczniemy dbać o naszą kondycję finansową w przyszłości, tym lepszy będzie efekt końcowy. Brak edukacji w tym zakresie jest niestety spory, więc małymi krokami staramy się zaszczepić w społeczeństwie nawyki, które w naszym odczuciu przełożą się na satysfakcjonujące dla wszystkich stron efekty” – mówi Jacek Treumann, członek zarządu Legg Mason Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

IKE powstało prawie 10 lat temu, jako jedna z pierwszych możliwości oszczędzania na prywatną emeryturę, do końca 2014 r. można na nim odłożyć nawet do 11 238 PLN. Środki zebrane na IKE mogą być zwolnione z podatku od zysków, są także dziedziczone, mogą więc stanowić finansowe zabezpieczenie również dla spadkobierców lub osób uprawionych, wskazanych przez oszczędzającego.